Wyjazdowe zwycięstwo Valladolid

Piłkarze Realu Valladolid pokonali na wyjeździe Leganes 2:1. Dzięki tej wygranej goście awansowali na 14. miejsce w tabeli. Gospodarze pozostali w strefie spadkowej.

W jednym z sobotnich meczów 28. kolejki La Liga, Leganes podejmowało na własnym stadionie Real Valladolid. Spotkanie zapowiadało się jako ciekawe i wyrównane, ponieważ gospodarze walczą o utrzymanie w lidze. Goście również nie mogli być pewni pozostanie w Primera Division, gdyż ich przewaga nad zespołami zagrożonymi spadkiem, wynosiła zaledwie 4 punkty.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki zdobytej przez drużynę Realu. Obrońca Leganes zagrał głową do bramkarza, który nie zrozumiał jego intencji i wyszedł przed pole karne. Sytuację wykorzystał napastnik gości Ünal, który wyprzedził rywali i bez problemu z bliskiej odległości skierował piłkę do pustej bramki.

Gospodarze w dalszej części spotkania mieli większe posiadanie piłki, jednak nie miało to przełożenia ma ich grę w ofensywie. Piłkarze Leganes nie oddali bowiem żadnego celnego strzału na bramkę rywali.

W 54. minucie po strzale Plano, piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Alcaraza, który mocnym uderzeniem w lewy róg bramki pokonał bramkarza. Hiszpan podwyższył prowadzenie i zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie.

Na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Leganes miało rzut karny. Po faulu Salisu, arbiter wskazał na ,,wapno’’. Do piłki podszedł Oscar, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

Gospodarze nie byli tego dnia w dobrej formie. Brakowało im akcji ofensywnych i zasłużenie przegrali to spotkanie.

W następnej kolejce Leganes zagra na Camp Nou z Barceloną. Natomiast Real Valladolid podejmie u siebie Celtę Vigo.