Wymęczona wygrana Barcelony

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Trzy punkty na swoje konto zapisała w sobotnie popołudnie Barcelona. Podopieczni Ernesto Valverde “wymęczyli” jednak zwycięstwo w wyjazdowym meczu z ostatnim w tabeli Leganes.

Barcelona do sobotniego spotkania przystępowała w roli murowanego faworyta. Tymczasem po pierwszej połowie zanosiło się na sensację. W 12. minucie na prowadzenie wyszli bowiem outsiderzy La Liga. Ter Stegena świetnym uderzeniem z kilkunastu metrów w samo okienko pokonał Jusuf Nasjri. Przed przerwą, mimo starań, Barcelona nie zdołała doprowadzić do wyrównania.

Trzy minuty po przerwie bliski zdobycia gola był Gerard Pique, ale piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. Kibice Dumy Katalonii wyrównania doczekali się w 53. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Lionela Messiego z rzutu wolnego, do piłki w polu karnym dopadł Luis Suarez i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w bramce.

Wynik 1:1 również długo nie ulegał zmianie. Jednak w 80. minucie Barcelona zdobyła zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka odbiła się od jednego z zawodników Leganes i trafiła do zupełnie niepilnowanego przed bramką Arturo Vidala. Ten z bliska pewnie trafił do siatki.

CD Leganes – FC Barcelona 1:2 (1:0)

1:0 Najsri 12′
1:1 Suarez 53′