Barca i Villarreal zgodnie z planem – podsumowanie 4. kolejki fazy grupowej LM

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony fot. PressFocus

FC Barcelona i Villarreal CF odniosły zwycięstwa we wtorkowych spotkaniach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Katalończycy pokonali 1:0 Dynamo Kijów. Tymczasem ekipa Unaia Emery’ego w pokonanym polu pozostawiła Young Boys, wygrywając 2:0.

Ansu Fati od wygranej zaczął nową erę Blaugrany

FC Barcelona bojem z Dynamem Kijów zaczęła pisać nową historię po zwolnieniu Ronalda Koemana. Katalończycy byli zespołem postrzeganym jako faworyt, ale ostatecznie gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę drużynie z La Liga. Ostatecznie ekipa z Camp Nou dopięła swego za sprawa gola Ansu Fatiego w 70. minucie. W końcówce Ousmane Dembele mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego próba była niecelna.

Villarreal CF okazał się natomiast lepszy od Young Boys, wygrywając w roli gospodarza. Wynik meczu został otwarty w 36. minucie, Etienne Capue strzałe z bliska pokonał golkipera rywali. Wynik rywalizacji został natomiast ustalony w 89. minucie. Bramkę na 2:0 dla Żółtej Łodzi Podwodnej zdobył Arnaut Groeneveld. Dzięki tej wygranej Villarreal z siedmioma punktami jest na drugiej pozycji w tabeli grupy F Ligi Mistrzów.

Jedyną porażkę z hiszpańskich ekip zaliczyła Sevilla FC. Andaluzyjczycy przegrali 1:2 (1:1) z Lille. Tym samym w tabeli grupy G Sevilla po rozegraniu cztrerech meczów jest na ostatniej pozycji z dorobkiem trzech punktów, co jest następstwem trzech remisów.