Grad goli w niedzielnych meczach La Ligi

Vinicius
Vinicius PressFocus

Niedziela w dziesiątej kolejce La Liga zapowiadała się kapitalnie. Na początek dnia Sevilla FC wygrała po szalonym meczu z UD Levante 5:3. W El Clasico skalp z Camp Nou wywiózł Real Madryt, który triumfował 2:1. Ze zwycięstwa cieszył się także Real Betis. Andaluzyjczycy okazali się lepsi od Rayo Vallecano (3:2). Tymczasem Atletico Madryt podzieliło się punktami z Realem Sociedad, remisując 2:2.

Osiem goli w Sewilli

Sevilla FC prowadziła do przerwy z UD Levante 3:1 i wydawało się, że kolejne gole na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan są tylko kwestią czasu. Tak się właśnie stało. Po zmianie stron też zobaczyliśmy cztery trafienia, a gospodarze finalnie pokonali klub z Walencji 5:3.

Szalona końcówka w wyrównanym Klasyku

Tego dnia obserwowaliśmy naprawdę wyrównany pojedynek Barcelony z Realem Madryt, w którym zadecydowała jedna akcja. Po niej do siatki trafił David Alaba, dla którego było to pierwsze El Clasico. W samej końcówce spokój gościom zapewnił jeszcze Lucas Vazquez, wykorzystując zaangażowanie sporej liczby zawodników Blaugrany w ofensywę. Ten gol okazał się kluczowy, bo w dosłownie ostatnich sekundach bramkę, jak się okazało jedynie honorową, strzelił też Kun Aguero. Obie strony miały po kilka niezłych okazji ale górą z meczu wyszła drużyna dojrzalsza.

Beniaminek walczył dzielnie

Real Betis był faworytem meczu z Rayo Vallecano i potwierdził to jeszcze w pierwszej połowie. Do szatni schodził bowiem prowadząc 2:1. Beniaminek sprawił jednak sporo kłopotów faworytowi. Ostatecznie Andaluzyjczycy triumfowali 3:2.

Suarez uratował Atletico

Atletico Madryt podzieliło się punktami w starciu z Realem Sociedad San Sebastian. Baskowie po 48 minutach rywalizacji prowadzili 2:0 po golach Alexandra Sorlotha i Alexandra Isaka. Po ponad godzinie gry odpowiedzialność za poczynania ofensywne Los Colchoneros wziął na swoje barki Luis Suarez i wyszło to na dobre Atletico. Urugwajczyk zdobył dwie bramki, potwierdzając kolejny raz, jak ważnym jest zawodnikiem w ekipie Diego Simeone.