Remis w Elche, ważne zwycięstwo Athleticu

Iker Muniain
Iker Muniain PressFocus

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania hiszpańskiej La Ligi. W pierwszym z nich Valencia w bardzo szczęśliwych okolicznościach zdobyła jeden punkt, remisując u siebie 2:2 z Realem Mallorca. Elche i Espanyol również podzieliły się punktami. Na koniec Iker Muniain doprowadził Athletic do triumfu nad Villarrealem.

Szczęśliwy remis Valencii

Valencia nie wygrała pięciu ostatnich meczów w lidze i do sobotniego spotkania z Realem Mallorca przystępowała z nadzieją na przełamanie. Po pierwszej połowie w zdecydowanie lepszych nastrojach byli goście z Majorki, którzy prowadzili 2:0. Taki wynik utrzymywał się do… 92. minuty. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, po tym jak w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisali się Goncalo Guedes i Jose Gaya.

Deportivo Alaves wykorzystało nadarzające się okazje

Trzeba przyznać, że beniaminek z Kadyksu prezentował lepszą grę niż Deportivo, ale to ekipa z Alaves dwukrotnie wpakowała piłkę do bramki. Cadiz z łatwością kontrastował kolejne akcje jednak nie potrafił wykorzystać swojej przewagi, co brutalnie przechylili na własną korzyść goście.

Remis i ładne gole w Elche

Jeszcze przed przerwą Elche wyszło na prowadzenie po błędzie kapitana Espanyolu i ładnym trafieniu Lucasa Boye. Po zmianie stron Espanyol strzelił dwa gole w odstępie minuty, ale nieporozumienie defensorów Papużek w końcówce kosztowało gości komplet punktów. Ten błąd wykorzystał bowiem Benedetto.

Athletic z zasłużonym zwycięstwem, kontuzja Gerarda Moreno

Athletic szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Raula Garcii, ale Francis Coquelin zdołał wyrównać. Po zmianie stron przewaga Basków nie podlegała już dyskusji. Otrzymal rzut karny, z których jeden wykorzystał Iker Muniain, będący najlepszym zawodnikiem na boisku. Fanów Żółtej Łodzi Podwodnej, poza wynikiem, może również martwić kontuzja Gerarda Moreno, który opuścił boisko w pierwszej połowie.