Wyścig czterech koni. Kto sięgnie po mistrzostwo?

Antoine Griezmann i Leo Messi
Antoine Griezmann i Leo Messi PressFocus

Remis Realu Madryt z Realem Betis i porażka Atletico na San Mames w Bilbao sprawiły, że sytuacja na szczycie tabeli uległa kolejnemu przetasowaniu. W tej chwili w najlepszej sytuacji znajduje się Barcelona, która, jeśli w czwartek wygra zaległy mecz z Granadą, obejmie fotel lidera.

Pojedynek ślepego z kulawym? Niekoniecznie

Po rundzie jesiennej wydawało się, że mistrzostwo Hiszpanii dla Atletico jest niemal pewne. Rojiblancos rozegrali niemal perfekcyjną pierwszą połowę sezonu, a Real i Barcelona znajdowały się w sporym dołku. Teraz, między czwartą Sevillą, a pierwszym Atletico są zaledwie trzy punkty różnicy, a Marca zapowiada najbardziej pasjonujący finisz od sezonu 2006/2007.

Bukmacherzy. Kurs na mistrzostwo Hiszpanii

Nie może dziwić, że bukmacherzy upatrują w Barcelonie głównego kandydata do sięgnięcia po mistrzostwo. Katalończycy zależą tylko od siebie, a ponadto rozgrywki ligowe są jedynymi, na których muszą się skupić. Zarówno STS, jak etoto i Betfan proponują kurs 1,50 na ostateczny triumf Dumy Katalonii.

Mniejsze szanse na tytuł ma Atletico, które znajduje się w gorszej sytuacji, ale również nie musi oglądać się na rywali. Kurs na zdobycie tytułu przez Los Colchoneros oscyluje pomiędzy 3,25 (STS), a 3,40 (etoto i Betfan).

Znacznie mniej prawdopodobny wydaje się sukces Realu Madryt. Królewscy muszą, po pierwsze, zacząć regularnie wygrywać mecze, a po drugie liczyć na potknięcia – w liczbie mnogiej – Barcelony. STS oferuje kurs 9, etoto 8,50, a Betfan 8,20 na obronienie przez Los Blancos mistrzostwa Hiszpanii.

Ze względu na brak doświadczenia i zależność od rywali, Sevilla nie ma, według bukmacherów, większych szans na zrobienie historycznej niespodzianki. STS za każdą złotówkę postawioną na Andaluzyjczyków proponuje 35, a etoto 31 złotych. Kurs w Betfanie wynosi 32.

La Liga – kursy na mistrzostwo Hiszpanii

Kto zostanie mistrzem Hiszpanii w sezonie 2020/21?

STS
1.50
Barcelona
3.25
Atletico
9.00
Real
35.00
Sevilla
Odwiedź STS
etoto
1.50
Barcelona
3.40
Atletico
8.50
Real
31.00
Sevilla
Odwiedź etoto
Betfan
1.50
Barcelona
3.40
Atletico
8.20
Real
32.00
Sevilla
Odwiedź Betfan

Kursy aktualne na 26.04.2021 11:00

Całość artykułu, w którym rozłożono na czynniki pierwsze sytuację Atletico, Realu Madryt, Barcelony i Sevilli, można przeczytać tutaj.

Komentarze