Wysoka wygrana Barcelony

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona efektownie 5:2 pokonała Real Betis w meczu 2. kolejki La Liga. Na uwagę zasługują dwa trafienia Antoine’a Griezmanna.

Niedzielne spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Realu Betis, który wyszedł na prowadzenie po kwadransie gry. Po podaniu Lorenzo Morona, do bramki katalońskiego zespołu trafił sprowadzony latem Nabil Fekir.

Barcelonie udało się jednak doprowadzić do wyrównania cztery minuty przed przerwą. Po dośrodkowaniu Sergiego Roberto, efektownym uderzeniem popisał się Antoine Griezmann.

Druga połowa już zdecydowanie należała do podopiecznych Ernesto Valverde. W 50. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Griezmann, ponownie wykorzystując dogranie Sergio Roberto, a sześć minut później trzeciego gola zdobył Carles Perez, wykorzystując podanie Nelsona Semedo.

Barcelona nie zamierzała na tym poprzestawać. W 60. minucie było już 4:1. Tym razem do siatki Realu Betis trafił Jordi Alba, który otrzymał prostopadłe podanie od Sergiego Busquetsa. W 77. minucie piątego gola zdobył Arturo Vidal, a tym razem w roli asystenta wystąpił Griezmann.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2. W 79. minucie drugiego gola dla goście pięknym strzałem z dystansu zdobył Lorenzo Moron.

FC Barcelona – Real Betis 5:2 (1:1)