Wysoka wygrana Espanyolu z Atletico

Espanyol Barcelona wysoko 3:0 pokonał Atletico Madryt w sobotnim meczu 36. kolejki La Liga. Tym samym drużyna z Katalonii cały czas liczy się w walce o miejsca premiowane występami w europejskich pucharach.

Espanyol wyszedł na prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po szybkim kontrataku gospodarzy i zagraniu z lewej strony pola karnego wzdłuż linii bramkowej, piłkę do bramki własnego zespołu skierował Diego Godin.

Siedem minut po przerwie Espanyol podwyższył na 2:0. Tym razem sytuację sam na sam z bramkarzem, po prostopadłym podaniu Oscara Melendo, wykorzystał Borja Iglesias.

W 89. minucie gospodarze ustalili wynik na 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Borja Iglesias, który tym razem wykorzystał rzut karny.

Espanyol Barcelona – Atletico Madryt 3:0 (1:0)

1:0 Godin (sam.) 45′
2:0 Borja Iglesias 52′
3:0 Borja Iglesias (k.) 89′