Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Wysokie zwycięstwo Królewskich

Piłkarze Realu Madryt zrewanżowali się z nawiązką zawodnikom Eibaru za ubiegłoroczną porażkę 0:3 – Królewscy wbili dziś Los Armeros cztery gole bez żadnej odpowiedzi i wskoczyli na fotel lidera La Liga. Bramki dla Los Blancos zdobyli Benzema (dwie), Ramos oraz Valverde.

Dwóch zawodników po zwycięstwie nad Leganes wymienił trener Jose Mendilibar – miejsca Oliveiry i Charlesa zajęli Bigas oraz Enrich. Trzy korekty po rozgromieniu Galatasaray zarządził za to Zinedine Zidane – zamiast Marcelo, Rodrygo i Kroosa, na murawie pojawili się Mendy, Modrić i Lucas.

W czwartej minucie gry, Królewscy byli o włos od objęcia prowadzenia – z piłką w polu karnym znalazł się Benzema, którego płaskie uderzenie trafiło w słupek. Sześć minut później, Francuz znów znalazł się w dobrej sytuacji – po dograniu Hazarda, strzał Benzemy zdołał zatrzymać jednak Dmitrović.

W 17. minucie, było już jednak 0:1 – po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, Valverde wyłożył piłkę do Benzemy, który posłał ją do pustej bramki. Dwie minuty później, futbolówka znów znalazła się w bramce Dmitrovicia – w polu karnym sfaulowany prze De Blasisa został Hazard, a jedenastkę na gola zamienił Ramos.

Dziesięć minut później, Los Blancos prowadzili już 3:0 – tym razem Cote powalił w polu karnym Lucasa Vazqueza, a z rzutu karnego nie pomylił się Benzema. W końcówce pierwszej połowy okazję na zdobycie bramki mieli gospodarze, ale niecelnie główkował Enrich.

Po przerwie podopieczni Zinedine Zidane’a zwolnili nieco tempo, ale zdołali dołożyć jeszcze czwartą bramkę – kwadrans po przerwie, Modrić zagrał na 16 metr do Valverde, który płaskim strzałem ustalił wynik spotkania. W 77. minucie okazję na 5:0 miał jeszcze Vinicius, ale strzał głową Brazylijczyka wybronił Dmitrović.

Kiedy następne mecze?

Dzięki dzisiejszej wygranej, piłkarze Realu Madryt awansowali na pozycję lidera La Liga, którą utrzymają jednak tylko w przypadku straty punktów przez Barcelonę w rywalizacji z Celtą. Po przerwie reprezentacyjnej, madrytczycy podejmą Real Sociedad, a Eibar zmierzy się z Deportivo Alaves.

SD Eibar – Real Madryt 0:4 (0:3)

0:1 Benzema 17′
0:2 Ramos (k.) 19′
0:3 Benzema (k.) 29′
0:4 Valverde 61′

Eibar: Dmitrović – Cote, Bigas, Arbilla, De Blasis – Inui, Diop (81′ Exposito), Escalante, Orellana (65′ Leon) – Enrich, Kike (81′ Charles)

Real: Courtois – Mendy, Ramos, Varane, Carvajal – Valverde (72′ Isco), Casemiro, Modrić – Hazard (72′ Vinicius Junior), Benzema, Lucas (81′ Diaz)