Obrońca Realu straci miejsce w wyjściowym składzie

Ferland Mendy
Ferland Mendy PressFocus

W minionych dwóch sezonach Ferland Mendy był członkiem wyjściowego składu zawsze, gdy był zdrowy. Po transferze Antonio Ruedigera, rola Francuza może się jednak zmniejszyć.

  • Ferland Mendy szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie po transferze w 2019 roku
  • Francuz występował zawsze, gdy był zdrowy
  • Transfer Ruedigera sprawia, że podstawowym lewym obrońcą zostanie David Alaba. Mendy rozpocznie sezon najprawdopodobniej jako jeden z pierwszych zawodników do wejścia z ławki rezerwowych

Mendy nawiąże walkę z Alabą?

Ferland Mendy trafił na Santiago Bernabeu latem 2019 roku. Z początku Francuz potrzebował nieco czasu na aklimatyzację, ale relatywnie szybko wygryzł z wyjściowego składu Marcelo. Od tamtej pory został podstawowym graczem, którego rolę chwalono zwłaszcza w sezonie 2020/2021.

Wygląda jednak na to, że rola 27-latka może się teraz zmienić. Transfer Antonio Ruedigera zapowiada roszady w linii defensywnej Realu Madryt. W minionym sezonie Carlo Ancelotti wykorzystywał Davida Alabę głównie jako środkowego obrońcę, ale hiszpańskie media donoszą, że teraz Austriak wróci na lewą stronę defensywy. Duet stoperów stworzą Eder Militao z Ruedigerem, a po prawej stronie najczęściej występować będzie Dani Carvajal. To sprawia, że Mendy najprawdopodobniej zasiądzie na ławce rezerwowych i stanie się uczestnikiem rotacji. Wiele zależeć będzie też od dyspozycji poszczególnych graczy. Militao zanotował słabą rundę wiosenną, więc to z nim powinien nawiązać walkę Francuz.

Mendy w kampanii 2021/2022 rozegrał łącznie 35 meczów. Zanotował w nich dwa gole i pięć asyst.

Czytaj więcej: Dembele uzgodnił warunki dwuletniej umowy z gigantem La Liga.

Komentarze