Xavi: dwukrotnie odmówiłem Barcelonie

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez PressFocus

Xavi Hernandez w wywiadzie przyznał, że już dwukrotnie odmówił Barcelonie propozycji objęcia stanowiska trenera. Hiszpan zasugerował, że w przyszłości zasiądzie na ławce Blaugrany, ale póki co skupia się na swojej karierze w Katarze.

  • Xavi Hernandez przyznał, że w przeszłości już dwukrotnie odmówił Barcelonie
  • Obecnie Hiszpan skupia się na karierze w Katarze, ale w przyszłości chce wrócić do Katalonii

Xavi już dwukrotnie mógł zostać trenerem Barcelony

Xavi Hernandez udzielił wywiadu La Vanguardii, w którym poruszył temat swojej przyszłości.

Niedawno przedłużyliśmy rozmowę z Al-Sadd o kolejne dwa lata. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Pozostaję otwarty na propozycje z innych klubów, ale nie czuję potrzeby wyjazdu. Jest mi dobrze. Uczę się, popełniam błędy i jestem zaangażowany w interesujący projekt. Nie mówię tu wyłącznie o Al-Sadd, ale też o mistrzostwach świata w Katarze. W przyszłości spokojnie ocenimy sytuację i podejmiemy decyzję. Kilka lat temu trafiły do mnie oferty, w tym z Barcelony, ale to nie był dobry moment. Z różnych powodów już dwukrotnie odmówiłem Barcy. Chodziło o rodzinę, ale też pracę. To było niezwykle trudne, bo jestem kibicem klubu, ale to nie był odpowiedni moment – wyznał legendarny pomocnik Dumy Katalonii.

Hiszpan pochwalił także pomocników Blaugrany.

Sergio Busquets jest dla zespołu niezbędny. Myślę, że to najlepszy defensywny pomocnik w historii, a mimo tego jest często krytykowany. Frenkie De Jong świetnie się dopasował i potrafi pokryć znaczną część boiska. Jest świetnie przygotowany fizycznie, potrafi odebrać piłkę, a teraz zdobywa też bramki. To gracz totalny. Pedri jest zaś topowym graczem w wieku zaledwie 18 lat. Trzeba mu jednak powiedzieć, by był odważniejszy – ocenił Xavi.

41-latek od dwóch lat trenuje Al-Sadd. Z katarskim klubem sięgnął już po mistrzostwo oraz puchar kraju.

Zobacz również: Koeman zabrał głos. “Czuję ulgę”.

Komentarze