Xavi liczy wciąż na Holendra

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

Wraz z uruchomieniem przez FC Barcelonę dźwigni finansowych klub zyskał większą swobodę w przeprowadzaniu operacji na rynku transferowym. Przesądzone wydaje się przybycie na Camp Nou Roberta Lewandowskiego, na którym opierałaby się gra ofensywna. W tej sytuacji niejasna pozostaje przyszłość Memphisa Depaya, choć dziennik Sport podaje, że Xavi liczy na Holendra i chciałby, żeby pozostał on na kolejny sezon.

  • Depay zakończył sezon jako najlepszy strzelec drużyny do spółki z Aubameyangiem z 13 golami na koncie
  • Jego pozycja w klubie nie jest pewna, a napastnikiem interesuje się wiele drużyn na czele z Arsenalem
  • Według dziennika Sport Xavi liczy na Holendra i chciałby, żeby pozostał on w drużynie na kolejny sezon

Dylemat Barcy odnośnie Memphisa Depaya

Kampania 2021/22 nie była dla Memphisa Depaya zapewne tak udana jakby Holender sobie tego życzył. W pierwszych meczach sezonu były napastnik Olympique Lyonu był prawdziwym liderem zespołu i regularnie strzelał bramki. Później jego forma zdecydowanie spadła, a w odzyskaniu regularności przeszkodziły mu liczne urazy. Koniec końców do spółki z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem został najlepszym strzelcem FC Barcelony z 13 trafieniami na koncie.

Niedługo po zakończeniu sezonu media spekulowały, że kariera Memphisa w Barcelonie może zakończyć się na jednym sezonie. Holendrem interesowało się wiele zespołów, a Blaugrana rozważała możliwość zarobku na napastniku, który dołączył do drużyny w 2021 roku za darmo. Wskazywano także, że w wielu meczach 28-latek wyglądał jak ciało obce, a jego charakterystyka gry nie pasuje do Barcy.

Dziennik Sport poinformował w niedzielę, że pozycja Memphisa Depaya w Barcelonie jest dość silna, a sztab szkoleniowy na czele z Xavim liczy na niego w przyszłym sezonie. Trener ceni sobie umiejętności napastnika, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę z sytuacji klubu i zaakceptowałby decyzję o jego sprzedaży.

Czytaj dalej: Barcelona chce pozyskać trzech nowych piłkarzy

Komentarze