Xavi: musimy skorygować wiele rzeczy

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez Pressfocus

Xavi Hernandez poprowadził już Barcelonę do dwóch zwycięstw w La Lidze. Hiszpan przyznał, że dostrzega postęp u swoich podopiecznych.

  • Xavi zabrał głos przed meczem z Realem Betis
  • Szkoleniowiec Barcelony zdradził nad czym pracował jego zespół
  • Hiszpan nie zadowala się dotychczasowymi osiągnięciami i liczy na kolejne triumfy

Zwycięska mentalność Xaviego

Za Xavim kilka tygodni pracy w Barcelonie. Hiszpan poprowadził zespół do remisu w Lidze Mistrzów i dwóch wygranych w La Lidze. Szkoleniowiec katalońskiego klubu podkreśla jednak, że przed nim i jego drużyną wciąż wiele do zrobienia.

Celem jest zwycięstwo, ale będziemy mieli większe szanse na jego odniesienie, jeśli będziemy grać dobrze, zarówno w ataku, jak i w obronie. Mieliśmy cały tydzień na trenowanie różnych rzeczy. Wyprowadzanie piłki, wysoki pressing, próby gry na połowie przeciwnika, aspekty defensywne, które musimy poprawić. Pracujemy tu od trzech tygodni i musimy skorygować wiele rzeczy, ale jeśli zrobimy to wygrywając, to dużo lepiej – powiedział Xavi.

Jesteśmy na dobrej drodze, widzę chęci, intensywność, rytm. Piłkarze chcą wygrywać, a jutrzejsze spotkanie jest dla nas bardzo ważne. Wciąż tracimy sporo punktów do naszych bezpośrednich rywali, więc nie możemy ich już gubić. Betis jest naszym bezpośrednim rywalem, wyprzedza nas o cztery punkty i ma jeden mecz więcej na koncie. To starcie będzie kluczowe – przyznał opiekun Barcelony.

Barça zawsze aspiruje do wszystkich trofeów. Czas pokaże, dokąd dojdziemy. Celem jest jednak wygrywanie, trzeba wbić to sobie do głowy. Remisy i porażki nie są akceptowaną. Chodzi o wygrywanie i wygrywanie. Tak jest w piłce, a w Barcelonie nawet bardziej. Na koniec sezonu zobaczymy, co się nam udało – wyjaśnił Xavi.

Czytaj także: Długa przerwa Roberto. Może już nie zagrać dla Barcelony

Komentarze