Xavi nakłania wciąż władze Barcelony do przedłużenia umowy z Dembele

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Xavi Hernandez według ostatnich informacji Marki podobno przeprowadził rozmowę z władzami klubu w sprawie przyszłości Ousmane Dembele. Francuz ma kontrakt ważny z Katalończykami tylko do końca czerwca. Hiszpan natomiast podjął kolejną próbę, aby przekonać klubowych działaczy do przedłużenia umowy z kluczowym zawodnikiem.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Ousmane Dembele
  • Marca podała, że Xavi wciąż stara się przekonać władze klubu do przedłużenia umowy Francuza
  • Aktualny kontrakt 25-latka wygasa z końcem czerwca 2022 roku

Niejasna przyszłość Dembele

Xavi Hernandez nie ukrywał, że Ousmane Dembele był w ostatnim czasie kluczową postacią w jego zespole. Jednocześnie Hiszpan dał jasny sygnał, że chciałby, aby Francuz kontynuował karierę w Barcelonie.

W ostatnich tygodniach ani sternicy Katalończyków, ani Dembele nie wykonali jednak postępów w sprawie negocjacji związanych z przedłużeniem umowy przez piłkarza. Wszystko wskazuje na to, że po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu Francuz zmieni barwy klubowe.

Wcześniej pojawiły się informacje, że Dembele nie przystał na warunki zaoferowane przez Barcelonę ze względu na niesatysfakcjonujące warunki finansowe. W ostatnim sezonie reprezentant Francji wystąpił w ostatniej kampanii łącznie w 21 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i 13 asyst.

Nowy sezon ligi hiszpańskiej wystartuje natomiast w połowie sierpnia. Tymczasem 24 czerwca ma zostać ogłoszony terminarz nowej kampanii La Liga.

Czytaj więcej: Barcelona chce pozyskać trzech nowych piłkarzy

Komentarze