Xavi przekonuje weterana do pozostania w klubie

Sergio Busquets
Sergio Busquets Pressfocus

Mimo sporej krytyki ze strony kibiców i mediów Xavi wciąż ufa Sergio Busquetsowi i widzi dla niego miejsce w kadrze FC Barcelony. Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali, że klub złożył mu ofertę dwuletniego przedłużenia kontraktu. Piłkarz waha się jednak, czy zostawać w Barcy.

  • Sergio Busquets jest w tym sezonie mocno krytykowany
  • Kontrakt Hiszpana wygasa wraz z końcem sezonu, a on sam zdecydowany jest na przenosiny do MLS
  • Włodarze Blaugrany zaoferowali 34-latkowi ofertę nowego kontraktu

Xavi chce wciąż stawiać na Busquetsa

Sergio Busquets jest w tym sezonie jednym z najmocniej krytykowanych zawodników FC Barcelony. Defensywny pomocnik w wielu meczach z silniejszymi rywalami popełniał mnóstwo błędów, a jego możliwości motoryczne są coraz bardziej ograniczone. Wiąże się to z zaawansowanym wiekiem pomocnika, który w lipcu skończył 34 lata. 

Kibice domagają się odsunięcia od składu weterana, który jest mocno pod formą i w rozgrywkach 2022/23 przeważnie rozczarowuje. Inną opinię na jego temat ma jednak Xavi, który wciąż pokłada w nim wiarę. Szkoleniowiec Dumy Katalonii widzi w Hiszpanie zawodnika podstawowego składu i przekazał zarządowi, że chciałby zatrzymać go na dłużej. Aktualna umowa pomocnika wygasa wraz z końcem sezonu.

Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali, że władze Blaugrany złożyły Busquetsowi ofertę przedłużenia umowy o dwa lata. 34-latek waha się jednak, czy zostać w klubie. Wobec coraz większej krytyki rozważa on poważnie pożegnanie z Barcą i kontynuowanie kariery w MLS. Xavi stara się przekonać go do pozostania.

Także u nas: Alba: jestem w stanie zostać tutaj na wiele lat

Komentarze