Xavi o meczu z Atletico: to dla nas kolejny finał

Xavi
Xavi Pressfocus

Mecz Barcelona – Atletico to hit najbliższej kolejki La Ligi. Przed tym spotkaniem głos zabrał Xavi, który jest świadomy jak ważne będzie to starcie.

  • Niedzielny hit La Ligi będzie istotny dla układu tabeli
  • Barcelona podejmie Atletico na Camp Nou
  • O starciu z mistrzem Hiszpanii wypowiedział się Xavi

Barcelona może liczyć na nowe nabytki

6 lutego na Camp Nou zmierzą się drużyny, których celem jest kwalifikacja do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Można zatem stwierdzić, ze stawką pojedynku Barcelona Atletico będzie przysłowiowe sześć punktów. Doskonale wie o tym Xavi.

Jutrzejsze spotkanie to dla nas kolejny finał. Zdajemy sobie sprawę z trudności, gramy z urzędującym mistrzem, bardzo twardą drużyną, która z obecnym trenerem pracuje już od dekady i gra prawie na pamięć. Atlético jest trochę jak kameleon, gra w wysokim pressingu lub z nisko ustawioną linią obrony – powiedział szkoleniowiec Barcelony.

To będzie trudne spotkanie. Wracamy na Camp Nou po półtora miesiąca przerwy. Chcemy udowodnić, że możemy rywalizować, że dobrze trenowaliśmy i mamy dobre odczucia. Trzy punkty będą kluczowe w starciu z tym bezpośrednim przeciwnikiem. To niemal mecz o sześć punktów, ponieważ wyprzedzimy rywala, jeśli wygramy – dodał Hiszpan, który zdradził, czy będzie mógł skorzystać z niedawno zaprezentowanych zimowych nabytków.

Obaj trenowali normalnie, Adama być może jest w lepszej formie fizycznej, ponieważ Auba przeszedł Covid, trenował indywidualnie. Zdecydujemy jutro, ale obaj są dostępni, czują się dobrze, choć Adama trochę lepiej, i przybyli z wielkim entuzjazmem. Chcę zobaczyć ich w zespole – stwierdził Xavi.

Czytaj także: Czary Alemany’ego, kolejny popis Monchiego, wyczekiwanie Realu – podsumowanie zimowego okienka w La Lidze

Komentarze