Xavi skreślił wychowanka. Jest już chętny

Riqui Puig
Riqui Puig Pressfocus

Riqui Puig nie może liczyć na szanse gry w Barcelonie. Hiszpana w drużynie nie widzi Xavi. Klub ma już chętnego na sprowadzenie 22-latka.

  • Barcelona nie potrzebuje Riquiego Puiga
  • Hiszpan łączony jest z transferem do hiszpańskiego klubu
  • 22-latka chce Celta Vigo

Barcelona ma pozbyć się niechcianego zawodnika

Riqui Puig jest wychowankiem La Masii, czyli słynnej szkółki Barcelony, która wypuściła w świat mnóstwo świetnych piłkarzy. Za takiego gracza nie uznaje się 22-letniego pomocnika, który nie przebił się do jedenastki Blaugrany.

Puig miał już kilku trenerów, ale żaden z nich nie postawił na niego. Wątpliwości wobec piłkarza ma również Xavi. Opiekun Barcelony nie korzysta z 22-latka. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze do 30 czerwca 2023 roku. Klub nie ma już zatem wiele czasu na ewentualne spieniężenie gracza.

O Puiga zimą zabiegało kilka drużyn, ale Hiszpan pozostał na Camp Nou. Nie okazało się to dobrą decyzję. W tym sezonie 22-latek rozegrał bowiem tylko trochę ponad 500 minut. W tym czasie strzelił jednego gola.

Xavi stwierdził, że Puig nie jest mu potrzebny. Hiszpan może zatem latem opuścić Barcelonę. W wyścigu o sprowadzenie zawodnika prowadzi ekipa z La Ligi. Jest nią Celta Vigo. Portal Transfermarkt wycenia Puiga na dziewięć milionów euro.

Czytaj także: ”Nie ma wystarczająco dużo pieniędzy”

Komentarze