Xavi: ten mecz wiele nas kosztował

Xavi
Xavi Pressfocus

Barcelona musiała się natrudzić, aby pokonać 3:1 Villarreal. Na pomeczowej konferencji prasowej Xavi przyznał, że jest zadowolony z pracy swojej drużyny.

  • Barcelona wygrała drugi mecz w La Lidze z Xavim na ławce trenerskiej
  • Szkoleniowiec katalońskiego klubu pochwalił swoich podpiecznych
  • Hiszpan zauważył także, że przed jego drużyną sporo pracy

Xavi oczekuje jeszcze więcej od zespołu

Barcelona za kadencji Xaviego na ławce trenerskiej, rozegrała dwa mecze w La Lidze. Dotychczas skuteczność jest imponująca, ponieważ Blaugrana pokonała Espanyol (1:0) oraz Villarreal (3:1). Na konferencji prasowej szkoleniowiec katalońskiego klubu przyznał, że jego zespół musi mieć więcej pomysłów na grę

Villarreal przygotował się do tego meczu bardzo dobrze, stwarzał nam wiele problemów, gdy wyprowadzaliśmy piłkę. Ale potrafiliśmy przetrwać trudne momenty. Ten mecz wiele nas kosztował, dlatego musimy przygotować więcej rozwiązań – powiedział Xavi.

Strzeliliśmy drugiego gola po akcji, którą ćwiczyliśmy. Czasem są sytuacje, w których trzeba grać jeden na jednego z obrońcami, naciskać na nich, aż popełnią błąd – dodał opiekun Barcelony.

Pracowaliśmy nad tym. Graliśmy z trudnym przeciwnikiem, momentami nie mogliśmy przeprowadzać akcji. Na początku meczu mieliśmy za to okazje, które powinniśmy wykorzystać, dlatego można również mówić o szczęściu rywala – przyznał hiszpański trener.

Strzeliliśmy trzy gole, ale tak naprawdę mogliśmy więcej. Villarreal to świetny zespół, ale każda drużyna potrafi stwarzać problemy. Dla dzisiejszych strzelców to na pewno dodatkowy bodziec, który może im pomóc. Jestem zadowolony z pracy drużyny – ocenił Xavi.

Czytaj także: La Liga: Barcelona na zwycięskim szlaku, dwa gole w Walencji – podsumowanie 15. kolejki

Komentarze