Xavi nie traci wiary, Chelsea traci cierpliwość

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Przyszłość Ousmane Dembele pozostaje niewyjaśniona. Nadal nie wiadomo, w jakim klubie Francuz będzie występował w przyszłym sezonie. Xavi Hernandez nie traci nadziei na zatrzymanie skrzydłowego, a cierpliwość do piłkarza powoli tracą przedstawiciele Chelsea.

  • Trener Barcelony nie traci nadziei na zatrzymanie w zespole Ousmane Dembele
  • Francuz nadal nie podjął decyzji w sprawie tego, w jakim klubie będzie występował od nowego sezonu
  • Cierpliwość do francuskiego skrzydłowego tracą także przedstawiciele Chelsea, która była poważnie zainteresowana jego pozyskaniem

Dembele nadal bez decyzji

Obecna umowa Dembele z Barceloną obowiązuje tylko do końca czerwca, co sprawia, że piłkarz może swobodnie prowadzić negocjacje z innymi klubami. W dalszym ciągu aktualny pozostaje scenariusz, w którym Francuz zostaje na Camp Nou. Takiego finału sprawy chciałby trener Xavi Hernandez, który poprosił władze klubu o podjęcie kolejnej próby uzyskania porozumienia z zawodnikiem w sprawie przedłużenia kontraktu. Dembele przed podjęciem ostatecznej decyzji również chce poczekać i sprawdzić, co zaoferuje mu kataloński klub.

Pozyskaniem piłkarza poważnie zainteresowana jest Chelsea, ale jej przedstawiciele również powoli zaczynają być zmęczeni postawą Dembele, dlatego też rozpoczęli już rozmowy z innymi kandydatami do gry na pozycji skrzydłowego. Coraz głośniej mówi się o możliwych przenosinach na Stamford Bridge zawodnika Manchesteru City Raheema Sterlinga.

Dembele decyzję w sprawie swojej przyszłości ma podjąć w przyszłym tygodniu. W stolicy Katalonii liczą, że przedstawicielom piłkarza nie uda się dojść do porozumienia z żadnym z zainteresowanych klubów, a rozmowy prowadzone były już z Chelsea, PSG i Bayernem. To mogłoby przekonać Francuza do przyjęcia ich oferty i pozostania w drużynie prowadzonej przez Xaviego. Hiszpańskie media zaznaczają również, że Dembele raczej nie może liczyć na ofertę ze strony Barcelony z lepszymi warunki od tych, które oferowała mu ostatnio.

Zobacz także: Defensor na wylocie z FC Barcelony

Komentarze