Xavi wściekły po meczu. “To nasza wina!”

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez PressFocus

Szkoleniowiec Barcelony Xavi Hernandez nie kryje rozczarowania stratą punktów w sobotnim meczu z Granadą. Spotkanie 20. kolejki La Liga zakończyło się remisem 1:1.

• Barcelona w sobotnim meczu z Granadą zanotowała już ósmy remis w tym sezonie
  • Po zakończeniu meczu wściekły z powodu końcowego wyniku był Xavi Hernandez
  • Teraz Dumę Katalonii czeka mecz z Realem Madryt w ramach rozgrywek o Superpuchar Hiszpanii

Xavi wytyka błędy drużynie

Barcelona w sobotnim meczu była na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów, po tym jak objęła prowadzenie w 57. minucie po strzale Luuka de Jonga. W końcówce nie ustrzegła się jednak błędów i jeden z nich wykorzystali gospodarze, doprowadzając do wyrównania w 89. minucie.

To wstyd, ale to wina popełnionych przez nas błędów. To brak doświadczenia. Czerwona kartka nas osłabiła, ale nie wygraliśmy przez błędy – powiedział Xavi.

– Straciliśmy dwa niezwykle ważne punkty. To nasza wina, a nie przeciwników. Głupio traciliśmy punkty. Druga połowa była to kontrolowania. Nie możemy po tym meczu wrócić do domu szczęśliwi. Jesteśmy wściekli i musimy być samokrytyczni – kontynuował szkoleniowiec Barcelony.

– Po zdobyciu bramki, co było bardzo trudna, miała miejsca taka sama sytuacja jako przeciwko Osasunie. Nie widzieliśmy, jak kontrolować grę. Zaczęliśmy się cofać, kiedy trzeba było zabić mecz. Musimy stwarzać więcej sytuacji, aby wygrywać – mówił Xavi.

Xavi odniósł się również do czerwonej kartki, którą podczas sobotniego spotkania zobaczył 17-letni Gavi. – Sędzia jest po to, by podejmować takie decyzje. Nie zamierzam się w to mieszać. Doświadczenie przychodzi wraz z meczami. Nie możemy wymagać nic więcej od Gaviego. To zawodnik, który daje nam bardzo dużo, a jego kartka oczywiście nas osłabiła – dodał.

W najbliższą środę Barcelonę czeka półfinałowe spotkanie o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12. stycznia 2022 20:03.