Xavi wskazał cel przed derbami Barcelony

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez Pressfocus

Xavi Hernandez podczas sobotnich derbów Barcelony zadebiutuje w roli trenera klubu, który reprezentował przez 17 lat. Hiszpan zdradził jaki cel postawił przed zespołem.

  • Xavi Hernandez ma za sobą pierwszą konferencję prasową w roli trenera Barcelony
  • Nowy opiekun katalońskiego klubu zdradził jaki cel postawił przed zespołem
  • Hiszpan przyznał, że ma duże ambicje na przyszłość

Barcelona mierzy wysoko

Zatrudnienie Xaviego Hernandeza w roli trenera Barcelony ma sprawić, że zespół wyjdzie z kryzysu, a w dłuższej perspektywie będzie walczyć o trofea. Aktualnie Blaugrana do lidera La Ligi traci 11 punktów, przy jednym zaległym meczu. W sobotę Barcelona podejmie u siebie Espanyol. Jaki jest cel na tę potyczkę?

Naszym celem jest wygrywanie. Mówiłem już wcześniej, że nasza sytuacja nie jest najlepsza, jeszcze nie awansowaliśmy w Lidze Mistrzów, możemy odpaść, ale nie taki jest nasz cel. Cel to optymistyczne nastawienie, wygranie jutro, wygranie we wtorek, awans i pięcie się w górę tabeli – przyznał Xavi Hernandez.

Chcemy walczyć o trofea. Zobaczymy, jak daleko zajdziemy. Nie zaczynamy od zera, ale nasza energia jest pozytywna. Niech zobaczą, że jesteśmy Barceloną, że mamy talent i nie zajmujemy pozycji, na którą zasługujemy. Musimy być na górze, walczyć o tytuły – dodał opiekun Barcelony. Nowy trener Blaugrany zwrócił się do kibiców.

Potrzebujemy ich wsparcia i dopingu. My damy z siebie wszystko. Pod względem nastawienia, wysiłku i poświęcenia nie będzie żadnych problemów. Potrzebujemy dopingu, pomocy, oklasków i krzyków. Jesteśmy Barçą i musimy być zjednoczeni. Jeśli będzie tak jak podczas mojej prezentacji, to wystarczy. Niech fani będą szczęśliwi, spróbujemy dać im szczęście naszą grą – rzekł Xavi Hernandez.

Czytaj także: Alves będzie zarabiał w Barcelonie drobne

Komentarze