Xavi wskazał czego potrzebuje Barcelona

Xavi
Xavi Pressfocus

Barcelona we wtorek odrobi ligowe zaległości. Zespół Xaviego zagra na wyjeździe z Sevillą. Hiszpan spodziewa się ciekawego meczu dla kibiców.

  • We wtorek 21 grudnia odbędzie się mecz Sevilla – Barcelona
  • W przedmeczowej konferencji prasowej udział wziął Xavi Hernandez
  • Hiszpański szkoleniowiec zdradził na czym polega problem jego drużyny

Xavi zaskoczony po powrocie na Camp Nou

Sezon 2021/2022 nie jest udany dla Barcelony, która wypisała się z walki o mistrzostwo Hiszpanii. Zamiast tego Blaugrana musi skupić się na wywalczeniu kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zespół Xaviego na czwartą lokatę może awansować we wtorkowy wieczór.

Stoimy przed ogromną szansą, aby awansować na pozycję dającą grę w Lidze Mistrzów. Zdobyliśmy 10 z 15 punktów w LaLidze, nie jest tak źle, chociaż pracowaliśmy, żeby mieć ich 15, ale się nie udało. Od teraz musimy zdobywać punkty i robić dobre wrażenie – powiedział Xavi Hernandez. Przyznał on, że był zaskoczony realiami, które zastał po powrocie na Camp Nou.

Tak, niektóre sprawy mnie zaskoczyły w pewnych momentach. Taka jest nasza rzeczywistość. Moja praca polega na zorganizowaniu drużyny w obronie i ataku, żeby piłkarze rozumieli model gry. Jesteśmy w dobrej dynamice, jutro zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Rozwijamy się, potrzebujemy cierpliwości i czasu, ponieważ podstawa nie była taka, jakiej chcieliśmy – rzekł hiszpański trener. Xavi wskazał na czym polega problem jego podopiecznych.

To nie jest temat zaangażowania. Problem polega na zrozumieniu modelu gry i wydajności, ale to jest zobowiązanie dla wszystkich. Muszę nawet wstrzymywać kontuzjowanych graczy, którzy chcą wrócić do gry. Pod tym względem jestem bardzo zadowolony z drużyny, z zaangażowania wszystkich – wytłumaczył szkoleniowiec Barcelony.

Czytaj także: Barcelona zadba o swój diament. Długi kontrakt na stole

Komentarze