Xavi wyróżnił kluczowego gracza starcia z Sevillą

Gavi
Gavi fot. PressFocus

FC Barcelona pokonała w sobotę Sevillę aż 3-0. Bramki strzelali między innymi Robert Lewandowski i Raphinha, choć Xavi po tym starciu najbardziej wyróżnił Gaviego. Uznał go za kluczowego gracza dla całego zespołu.

  • FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Sevillą 3-0
  • Swoją kolejną bramkę zdobył Robert Lewandowski, choć Xaviego najbardziej urzekła gra Gaviego
  • Szkoleniowiec “Dumy Katalonii” określił 18-latka “sercem z nogami”

Xavi zauroczony grą Gaviego

FC Barcelona z tygodnia na tydzień prezentuje coraz lepszą dyspozycję. W minioną sobotę czekał ją pierwszy poważny sprawdzian, bowiem mierzyła się na wyjeździe z Sevillą. Zdała go wzorowo. “Duma Katalonii” wygrała w hicie kolejki aż 3-0, a swoje piąte ligowe trafienie zaliczył Robert Lewandowski.

Pomimo bardzo dobrego występu Polaka, Xavi zdecydował się wyróżnić przede wszystkim innego zawodnika. Serce hiszpańskiego szkoleniowca skradł Gavi, którego uznał najlepszym zawodnikiem sobotniej rywalizacji.

Nie jestem zaskoczony jego grą, bo widzę go na treningach. Wiem, do czego jest zdolny. Myślę, że był najlepszym piłkarzem meczu. Pokazał intensywność, waleczność, podania, wysoki pressing. Gavi jest sercem z nogami. Wkłada pasję w grę. Jego intensywność daje nam bardzo dużo – mówi Xavi.

Trudno wyobrazić sobie wyjściowy skład FC Barcelony bez obecności Gaviego. Wystąpił on od pierwszej minuty każdego ligowego spotkania, a z Sevillą spędził na boisku pełne dziewięćdziesiąt minut. Jego kontrakt obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku, zatem w najbliższym czasie rozpocznie się intensywna walka o jego przyszłość. Sam zawodnik wyraża chęć przedłużenia współpracy z “Dumą Katalonii”.

Zobacz również: Hiszpańskie media uspokajają. Uraz stopera niegroźny

Komentarze