Z Barcelony do Atletico? Mistrz Hiszpanii złożył ofertę

Sergi Roberto w meczu z Atletico
Sergi Roberto w meczu z Atletico Pressfocus

Sergi Roberto najprawdopodobniej opuści Barcelonę po zakończeniu tego sezonu. Hiszpan może jednak pozostać w La Lidze, bo chętne na transfer jest Atletico.

  • Sergi Roberto ma umowę z Barceloną do 30 czerwca tego roku
  • Hiszpan opuści Camp Nou, gdyż nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu
  • Szansą dla 30-latka na pozostanie w La Lidze jest wzmocnienie Atletico Madryt

Atletico może sprowadzić wychowanka Barcelony

Do zakończenia sezonu 2021/2022 zostało coraz mniej czasu. To z kolei oznacza, ze w klubach rozważają przyszłość zawodników, których kontrakty wygasają 30 czerwca tego roku. W takiej sytuacji jest na przykład Sergi Roberto.

Wychowanek Barcelony niegdyś był bardzo przydatnym zawodnikiem. Chętnie korzystało z niego wielu trenerów. Hiszpan może bowiem grać jako prawy obrońca oraz środkowy pomocnik. W tym sezonie rozegrał 12 meczów. Strzelił w nich dwa gole oraz zaliczył jedną asystę.

Bieżąca kampania jest najprawdopodobniej ostatnią, w której Roberto reprezentuje Barcelonę. Xavi chce, aby piłkarz pozostał na Camp Nou. 30-latek również tego pragnie. Jego wymagania finansowe są jednak zbyt wygórowane i klub nie zamierza przepłacać na nowej umowie.

Roberto wzbudził zainteresowanie drużyn z Anglii. Hiszpan nie wyklucza takiego kierunku w przeciwieństwie do MLS. 30-latek na tym etapie swojej kariery nie chce przenosić się do Stanów Zjednoczonych. Zamiast tego może wzmocnić Atletico, które złożyło mu już nawet ofertę. W Madrycie poszukują bowiem prawego obrońcy, po tym jak sprzedali Kierana Trippiera do Newcastle United.

Czytaj także: Kolejny defensor wykluczony z El Clasico

Komentarze