Zacięta walka o utrzymanie, niespodziewane zwycięstwo Alaves

Piłkarze Alaves
Piłkarze Alaves Pressfocus

Sezon zbliża się ku końcowi, dlatego drużyny z ostatnich miejsc zaczynają się maksymalnie mobilizować. Przed chwilą zakończyły się dwa kolejne mecze La Liga. Alaves niespodziewanie pokonało Villarreal 2:1, a Elche zremisowało z Valladolid 1:1.

Alaves – Villarreal 2:1

Faworytem tego starcia byli goście. Alaves walczy jednak o utrzymanie, dlatego nie zamierzał biernie przyglądać się poczynaniom Villarrealu. Gospodarze dosyć szybko objęli prowadzenie bo już w 17. minucie. Wtedy to jeden z podopiecznych Callejy wrzucił piłkę w pole karne. Nieczysto z woleja uderzył ją Jota, ale futbolówka dotarła jeszcze do Joselu, który strzałem głową otworzył rezultat spotkania. Villarreal próbował do przerwy odrobić straty, ale Pacheco zachowywał czyste konto.

Na początku drugiej połowy błąd rywali wykorzystał Paco Alcacer i Hiszpan doprowadził do wyrównania. Na odpowiedź Alaves trzeba było długo czekać, bo do 80. minuty. Futbolówkę w pole karne dośrodkował Joselu, a całą akcję dobrze zamknął Edgar Mendez. Goście ponownie próbowali wyrównać, ale swoje okazje zmarnowali Pedraza i Moreno. Końcowy wynik to 2:1, dla gospodarzy jest to duży krok w kontekście utrzymania w La Liga.

Elche – Valladolid 1:1

Pojedynek między Elche a Valladolid był niezwykle ważny w kontekście utrzymania w lidze hiszpańskiej. W pierwszej połowie nieco lepiej grali gospodarze. Stwarzali sobie więcej sytuacji i część z nich kończyli strzałem celnym. Dobra gra zaowocowała golem. W 22. minucie Fidel otrzymał kapitalne podanie od Milly, a następnie uderzeniem w stronę dalszego słupka otworzył rezultat spotkania.

W drugiej połowie sytuacja boiskowa nieco się zmieniła. Tym razem to goście przeważali, ale trafienie wyrównujące przyszło dopiero w 86. minucie. Wrzutkę z rzutu rożnego wykorzystał Lucas Olaza, który ustalił końcowy rezultat na 1:1. Valladolid jest jedno miejsce nad strefą spadkową, ponieważ plasuje się na 17. pozycji. Elche jest natomiast przedostatnie w tabeli.