Zapadła decyzja w sprawie kibiców na finale Pucharu Króla

Athletic Bilbao
Athletic Bilbao PressFocus

W mediach pojawiły się w ostatnich dniach doniesienia jakoby kibice mieli wrócić na trybuny na zaplanowany na 3 kwietnia finał Pucharu Króla za sezon 2019-2020. Tamtejsza federacja piłkarska wydała komunikat i zaprzeczyła, by taki scenariusz był w ogóle możliwy.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa mecze w Hiszpanii, podobnie jak na całym kontynencie, odbywają się przy pustych trybunach. Caena SER informowała w tym tygodniu, że kibice mogliby wrócić na kwietniowy finał Pucharu Króla. Przewidywano, że Estadio Cartuja w Sewilli mógłby być wypełniony w 20-25 procentach. Oznaczałoby to, że mecze mogłoby obejrzeć nawet 18 tysięcy widzów.

Hiszpańska federacja dementuje

W czwartek hiszpańska federacja zdementowała te doniesienia. Jej przedstawiciele konsultowali się z przedstawicielami medycznych władz i uznali, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by zapełnić trybuny kibicami.

W finale Pucharu Króla 3 kwietnia zmierzą się Athletic Bilbao i Real Sociedad. Mecz nie mógł odbyć się w trakcie poprzedniego sezonu, ponieważ rozgrywki te z powodu pandemii koronawirusa zostały wówczas wstrzymane.

Komentarze