Zapadła decyzja ws. przyszłości Suareza

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Luis Suarez w przyszłym sezonie nie będzie już zawodnikiem Barcelony. Nowy szkoleniowiec katalońskiego klubu, Ronald Koeman, poinformował doświadczonego Urugwajczyka, że nie znajduje się w jego planach – informuje RAC1.

Czytaj dalej…

O możliwym odejściu Suareza z Barcelony mówi się od wywiadu udzielonego przed tygodniem przez prezydenta Josepa Marię Bartomeu. Urugwajczyk nie znalazł się bowiem w gronie zawodników, których prezydent określił jako “nie do ruszenia”. Od tamtej pory przyszłość Urugwajczyka na Camp Nou jest tematem intensywnych spekulacji.

Jak informuje RAC1, decyzja w tej sprawie już zapadła. Ronald Koeman, który zastąpił na stanowisku trenera zwolnionego Quique Setiena, w krótkiej rozmowie telefonicznej miał osobiście poinformować Suareza, że nie znajduje się w jego planach na nowy sezon, do którego przygotowania wystartują już w najbliższą niedzielę.

Sytuacji nie zmieniła również deklaracja samego piłkarza, który w wywiadzie udzielonym El Pais zapewniał, że jest gotowy pogodzić się z rolą zmiennika. – Nadal uważam, że mogę wiele zaoferować, ale nie miałbym żadnego problemu, gdybym musiał usiąść na ławce w przyszłym sezonie. Rywalizacja o miejsce w składzie jest zdrowa i jeśli nowy trener uważa, że powinienem być zmiennikiem, to nie miałbym z tym problemu – mówił Luis Suarez. To już jednak nieaktualne.

Suarez odejdzie za darmo?

Obecna umowa urugwajskiego napastnika obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, ale wszystko wskazuje na to, że piłkarz będzie mógł opuścić Camp Nou na zasadzie wolnego transferu. Barcelona jest gotowa na rozwiązanie za porozumieniem stron obecnego kontraktu i będzie w najbliższym czasie negocjować w tej sprawie z prawnikami Suareza.

33-latek, który w Barcelonie spędził sześć ostatnich lat, nie powinien narzekać na brak ofert ze strony innych klubów. W ostatnim czasie mówiło się między innymi o jego możliwym powrocie do Ajaksu Amsterdam. Suarez był również łączony z przenosinami do jednego z klubów amerykańskiej MLS.

Jedno jest pewne, Suarez nie poprawi już swojego dorobku w Barcelonie, do której trafił latem 2014 roku z Liverpoolu Od tamtej pory rozegrał w zespole Dumy Katalonii 283 spotkania, zdobywając 198 bramek i dokładając do tego 109 asyst.

Komentarze