Zaporowe warunki Dembele, Barcelona rozważa kilka scenariuszy

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Odejście Ousmane Dembele z Barcelony jest praktycznie przesądzone. Na razie nie wiadomo jednak, czy dojdzie do niego już w styczniu, czy dopiero po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego obecna umowa z katalońskim klubem. 

  • Ousmane Dembele postawił Barcelonie zaporowe warunki w kwestii przedłużenia kontraktu
  • Duma Katalonii rozważa kilka scenariuszy dotyczących najbliższej przyszłości klubu

Dembele nie przedłuży kontraktu

Przedstawiciele Barcelony rozmowy z otoczeniem Dembele na temat przedłużenia obecnego kontraktu prowadziły od dłuższego czasu. Do kolejnego spotkania z menedżerem piłkarza doszło w ostatnią środę. Warunki jaki przedstawił katalońskiemu klubowi sprawiają, że podpisanie nowej umowy jest praktycznie niemożliwe. Dembele oczekuje dla siebie wynagrodzenia w wysokości 30 milionów euro rocznie plus premii, których wartość może wynieść nawet 45 milionów euro.

Barcelona na takie warunki nie zamierza się zgodzić i analizuje wszystkie możliwe scenariusze. Począwszy od odstawienia go od zespołu na ostatnie sześć miesięcy, po rozwiązanie z nim kontraktu, 

Dembele, mimo że jego pobyt w Barcelonie trudno uznać za udany, nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Według informacji Sport piłkarz miał już nawet osiągnąć porozumienie z Juventusem, choć żadna wstępna umowa nie została podpisania. Do tego może dojść 1 stycznia, ale według hiszpańskiego dziennika możliwe jest również inne rozwiązanie.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje zainteresowaniu ze strony Paris Saint-Germain. Powrót do Francji jest poważnie brany pod uwagę przez zawodnika, a perspektywa gry w jednym z zespole z Neymarem i Lionelem Messim również jest bardzo kusząca. Paryżanie nie mieliby również problemów ze spełnieniem oczekiwań finansowych francuskiego skrzydłowego. 

Na razie nie wiadomo, czy któryś z zainteresowanych klubów zdecyduje się na sięgniecie po piłkarza już w styczniu.

Zobacz także: Dobre wieści dla Barcelony, gwiazdy wróciły do treningów

Komentarze

Na temat “Zaporowe warunki Dembele, Barcelona rozważa kilka scenariuszy