Atletico rozważa sprowadzenie bramkarza

Emiliano Martinez
Emiliano Martinez Pressfocus

Atletico Madryt w tym sezonie nie zachwyca i znów ma problemy w defensywie. Sztab szkoleniowy nie do końca jest zadowolony z postawy golkiperów Rojiblancos i rozważa wzmocnienie tej pozycji. Ekrem Konur przekazał, że klub z Madrytu przygląda się sytuacji Emiliano Martineza.

  • Jan Oblak po fatalnym sezonie 2021/22 w obecnych rozgrywkach wciąż jest daleki od optymalnej formy
  • Słoweniec ma problem z ustabilizowaniem formy, a sprowadzony latem Ivo Grbic również nie zachwyca
  • Zdaniem Ekrema Konura Atletico uważnie przygląda się Emiliano Martinezowi

Obsada bramki problemem Diego Simeone

W ubiegłym sezonie Jan Oblak był cieniem samego siebie i potężnie rozczarowywał. W rozgrywkach 2022/23 jest już pod tym względem lepiej, jednak Słoweniec dalej daleki jest od optymalnej formy. Atletico Madryt wciąż traci dużo bramek, a kibice i dziennikarze twierdzą, że w niektórych sytuacjach nieco więcej należałoby oczekiwać właśnie od 29-latka. Z tego chociażby względu wokół jego osoby pojawia się coraz więcej plotek. 

Latem do rywalizacji z Oblakiem z Lille sprowadzono Ivo Grbicia, który nie jest w stanie na razie nawiązać z nim rywalizacji o miejsce w wyjściowym składzie. Obsada bramki to obecnie dla Diego Simeone spory problem, a jak przekazał Ekrem Konur, Rojiblancos rozglądają się już za wzmocnieniami na tę pozycję. 

Zdaniem dziennikarza Atletico uważnie monitoruje sytuację Emiliano Martineza. Argentyńczyk podoba się piłkarsko Simeone, a 30-latek jest w tym sezonie zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Aston Villi. Niewykluczone, że madrycki klub postara się w najbliższej przyszłości o jego angaż.

Przeczytaj także: Wychowanek Realu miał propozycję z Barcelony. “Xavi zadzwonił do mnie”

Komentarze