Barca postara się sprowadzić zimą brazylijski talent

FC Barcelona
FC Barcelona Pressfocus

Skauci FC Barcelony nieustannie przeczesują rynek w Ameryce Południowej pod kątem wyszukiwania talentów z Brazylii, czy Argentyny. Jednym z nich jest 18-letni pomocnik Vasco da Gamy – Andrey Santosa. Klub planuje pozyskać go już zimą, choć zainteresowane jest również Newcastle.

  • FC Barcelona od dłuższego czasu obserwuje 18-letniego pomocnika Vasco da Gama – Andrey Santosa
  • Jordi Cruyff pracuje nad tym, żeby Brazylijczyk już zimą został nowym piłkarzem Bluagrany
  • Żeby obniżyć jego klauzulę, klub chciałby pozostawiać go na wypożyczeniu w obecnym zespole

Klub gotowy zainwestować w talent z Brazylii

Joan Laporta zapowiedział ostatnio, że w styczniu kibice FC Barcelony mogą spodziewać się wzmocnień. Klub wpadł w dołek, a ostatnie wyniki z Interem Mediolan, czy Realem Madryt są tego najlepszym potwierdzeniem. W tym celu klub zapewne uruchomi jedną z kolejnych dźwigni finansowych. 

Może to przyczynić się do pozyskania talentu brazylijskiej piłki – Andreya Santosa. Pomocnik Vasco da Gama jest na liście życzeń Dumy Katalonii od dłuższego czasu, a według dziennikarzy Mundo Deportivo i Sportu, klub postara się sprowadzić go już zimą. Blaugrana chciałby jednak pozostawić go w aktualnym klubie na wypożyczeniu, by dalej mógł się on ogrywać i rozwijać.

Młody talent przykuł również uwagę Newcastle, które rozważa pozyskanie go. Niewykluczone zatem, że Barca zmuszona będzie rywalizować ze Srokami. Klauzula Brazylijczyka wynosi aż 40 milionów euro, jednak zarząd Azulgrany wierzy, że uda się ją obniżyć. 

Zawodnik w styczniu został przeniesiony do seniorskiej drużyny Vasco da Gama i wyróżnia się tam na tle kolegów z zespołu. 18-latek ma dobry przegląd pola, a do tego regularnie wpisuje się na listę strzelców.

Sprawdź: “Słowa Nagelsmanna o Gavim? Każdy ma prawo do swojej opinii”

Komentarze