Zaskakująca opcja dla Jamesa. Zagra z Falcao?

James Rodriguez
James Rodriguez fot. Grzegorz Wajda

James Rodriguez nie ma przyszłości w Realu Madryt i latem pożegna się z hiszpańskim zespołem. Na razie nie poznaliśmy jednak kierunku, jaki obierze reprezentant Kolumbii. Jak informuje OK Diario, powołując się na doniesienia Fotomac, drzwi przed 29-letnim piłkarzem otwiera Galatasaray Stambuł.

Czytaj dalej…

Z tureckim zespołem, mimo bardzo dobrego sezonu, wkrótce prawdopodobnie pożegna się Younes Belhanda. Władze klubu ze Stambułu chciałyby w jego miejsce sprowadzić równie dobrego, jeżeli nie lepszego piłkarza. Dlatego też swój wzrok skierowały na Jamesa Rodrigueza. Galatasaray miał już nawet kontaktować się z przedstawicielami Realu Madryt, aby uzyskać informacje na temat ewentualnego transferu.

Galatasaray alternatywą

Galatasaray raczej nie będzie mógł pozwolić sobie na definitywny transfer. Według medialnych doniesień, w grę wchodziłoby wypożyczenie. Turecki klub byłby również gotowy wziąć na siebie połowę wynagrodzenia, jakie Kolumbijczyk otrzymuje w Realu Madryt, a jego kwota wynosi sześć milionów euro rocznie.

Królewscy prawdopodobnie będą jednak szukać innego rozwiązania i definitywnej sprzedaży kolumbijskiego zawodnika. Oferta Galatasaray mogłaby być jedynie alternatywą na wypadek, gdyby inna opcja wytransferowania Jamesa Rodrigueza była niemożliwa.

Falcao przekona Jamesa

Sam piłkarz, który nie ukrywa, że chce opuścić przed nowym sezonem Santiago Bernabeu, zapewne chciałby kontynuować karierę w lepszej lidze niż liga turecka. Przedstawiciele Galatasaray w rozmowach, mających na celu przekonanie Jamesa, z pewnością wykorzystaliby obecność w zespole jego rodaka, Radamela Falcao. Perspektywa gry z kolegą z drużyny narodowej na pewno byłaby kusząca, ale trudno spodziewać się, aby zdecydowała o wyborze oferty Galatasaray spośród innych propozycji.

Komentarze