Zasłużony piłkarz Atletico niechciany w Madrycie

Saul Niguez
Saul Niguez Pressfocus

Saul Niguez przez lata stanowił ważne ogniwo dla Diego Simeone. Atletico nie potrzebuje już Hiszpana i stara się o rozstanie z Hiszpanem.

  • Atletico uznało, że Saul Niguez nie jest już im potrzebny
  • Hiszpan może trafić tego lata do nowego klubu
  • Piłkarz został zaoferowany Juventusowi

Saul może trafić do Serie A

Jeszcze kilka lat temu Diego Simeone miał swoją niemal żelazną jedenastkę. Dziś wielu z tych piłkarzy kontynuuje karierę gdzie indziej, jest na emeryturze albo poza Atletico Madryt. Trudno w to uwierzyć, ale taki los może tego lata spotkać Saula Nigueza.

Hiszpan barwy Los Colchoneros reprezentował nieprzerwanie w latach 2014-2021. Przez siedem sezonów Saul uzbierał aż 339 meczów, w których strzelił 43 gole oraz zaliczył 20 asyst. Przed kampanią 2021/2022 Diego Simeone uznał, że 27-latek nie jest mu już potrzebny, więc Saul został wypożyczony.

27-letni pomocnik trafił na wypożyczenie do Chelsea. Nie był to jednak udany pobyt (1400 minut spędzonych na boisku, jeden gol i jedna asysta). Saul wrócił do Madrytu, ale nikt nie cieszył się z tego specjalnie. Atletico byłoby nawet na rękę rozstanie z Hiszpanem, któremu zostały jeszcze aż cztery lata kontraktu.

Atletico szuka nowego klubu dla Saula, proponując do różnym drużynom. W ten sposób być może znalazł się chętny na pozyskanie Hiszpana. Zainteresowanie takim ruchem wykazuje Juventus. Jest to spowodowane kontuzją Paula Pogby (ma go nie być przez dłuższy czas). Turyńczycy nie podjęli rozmów z Atletico, ale zastanawiają się nad takim ruchem.

Czytaj także: Kessie: to drużyna stworzona do wygrywania

Komentarze