19 zawodników na pierwszym treningu Barcelony

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona rozpoczęła w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Pod okiem nowego trenera zespołu, Ronalda Koemana, trenowało tylko 19 zawodników. Wśród nieobecnych znaleźli się Lionel Messi i Ivan Rakitić, którzy prawdopodobnie pożegnają się z klubem.

Czytaj dalej…

Nieobecnych na poniedziałkowych zajęciach było znacznie więcej. Ze względów zdrowotnych w treningu udziału nie mogli wziąć Ter Stegen, Pjanić i Umtiti. Na wakacjach przebywa jeszcze Coutinho, natomiast na zgrupowania swoich reprezentacji wyjechali Alena, Braithwaite, Sergio Busquets, De Jong, Fati, Griezmann, Lenglet, Puig, Semedo, Trincao, Pedri i Miranda.

W zajęciach udział wzięli Alba, Dembele, Firpo, Neto, Pique, Rafinha, Sergi Roberto, Suarez, Vidal. Ponadto Ronald Koeman miał do swojej dyspozycji kilku młodych zawodników – Araujo, Akieme, Oriola Busquetsa, Cuencę, Matheusa Fernandesa, Konrada, Ilaixa, Monchu, Tenasa i Wague.

Barcelona wystartuje później

Rywalizacja w nowym sezonie La Liga rozpocznie się w weekend 12-13 września, ale Barcelona z uwagi na późniejsze zakończenie sezonu 2019/20, do rywalizacji przystąpi dwa tygodnie później. W pierwszym ligowym meczu zmierzy się u siebie z Villarreal.

Komentarze