Były trener zawiedziony postawą Barcy wobec Puiga

Riqui Puig
Riqui Puig Pressfocus

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższych dniach Riqui Puig przeniesie się z FC Barcelony do Los Angeles Galaxy. Na temat odejścia pomocnika wypowiedział się jego były trener z czasów gry dla rezerw Barcy – Gerard Lopez. Skrytykował on działania klubu względem Hiszpana.

  • Riqui Puig nie przebił się do wyjściowego składu FC Barcelony na stałe
  • Xavi przekazał mu, że na niego nie liczy, a klub od początku lata stara się go sprzedać
  • Postawę Blaugrany skrytykował były trener jej młodzieżowego zespołu – Gerard Lopez

Riuqi Puig nie przekonał do siebie żadnego z trenerów

Riqui Puig był piłkarzem, który w ostatnich sezonach wzbudzał ogromny dysonans wśród kibiców FC Barcelony. Zdaniem wielu nie otrzymywał on dostatecznie wielu szans, żeby odnieść sukces w Barcy. Inny z kolei twierdzili, że pomocnik wciąż jest niedojrzały, a na boisku lepiej od niego prezentują się inny wychowankowie, który zasługują bardziej na minuty niż on. 

W Hiszpana nie wierzył Ronald Koeman, ani jak się potem okazało Xavi, który miał być ostatnią nadzieją na “odbudowanie” filigranowego pomocnika. Szkoleniowiec przekazał Puigowi przed sezonem, że ten nie liczy się w jego planach, dlatego nie został uwzględniony w kadrze na przedsezonowe tournee w USA. Problemem było jednak nikłe zainteresowanie 22-latkiem ze strony innych klubów.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że wychowanek Azulgrany znalazł się na celowniku Los Angeles Galaxy. Od tamtej pory kontakty między klubami zostały zintensyfikowane, a hiszpańskie media zgodnie podają, że pomocnik prawdopodobnie przeniesie się do klubu w MLS. Niezadowolony z postępowania Barcy względem Riquiego Pugia jest Gerard Lopez – były trener FC Barcelony B, który miał okazję z nim współpracować. 

– Riqui nie odniósł sukcesu w Barcelonie ze względu na brak szans. Obdarzony zaufaniem rozwinąłby się, źle się z tym czuję. To prawda, że ani u Koemana, ani u Xaviego za bardzo się nie liczył. Wierzyłem, że był idealnym piłkarzem dla Barcelony […] Wydaje się, że Riqui musiał udowodnić więcej niż pozostali. Krytykowano go, nawet gdy nie grał – stwierdził Lopez.

Zobacz:

– Powrót do europejskiego futbolu zależy od jego wydajności, ale najlepszą decyzją, jaką może obecnie podjąć, jest odejście, aby móc grać. Czuję się źle, że to nie będzie ani liga hiszpańska, ani Europa, tylko liga bardziej egzotyczna, chociaż w jego w wieku najważniejsze są występy – dodał.

Zobacz również: Riqui Puig w MLS? Dostał ultimatum

Komentarze