Hamann: Lewandowski wyświadczył Bayernowi przysługę

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Od transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony upłynęło już trochę czasu, a mimo to wciąż wzbudza on spore emocje w mediach. Głos w sprawie przenosin Polaka z Bayernu do Dumy Katalonii postanowił zabrać były piłkarz Bawarczyków – Dietmar Hamann. Zdaniem Niemca, Die Roten cieszą się z odejścia napastnika.

  • Robert Lewandowski latem przeniósł się z Bayernu do FC Barcelony za ok. 50 milionów euro
  • Transfer poprzedziło kilka wypowiedzi Polaka, w których jasno zaznaczał swoją chęć odejścia
  • Zdaniem byłego zawodnika Bawarczyków, w klubie cieszą się z odejścia napastnika

Kontrowersyjna opinia Hamanna o Lewandowskim

Wiele tygodni trwały starania FC Barcelony o transfer Roberta Lewandowskiego. Włodarze Bayernu Monachium długo się opierali, ale wreszcie zgodzili się na sprzedaż Polaka. 33-latek rozegrał już nawet dwa spotkania w barwach Blaugrany, ale nie udało mu się jeszcze zanotować swojego premierowego trafienia. 

Głos w sprawie sytuacji z odejściem Lewandowskiego z ekipy mistrza Niemiec zabrał jej były zawodnik – Dietmar Hamann. Jego zdaniem Bayernowi odejście Polaka wyszło na dobre, a w Monachium nikt nie żałuje jego transferu.

– Myślę, że w Bayernie cieszą się, że Lewandowskiego już nie ma. On rozpoczął to całe zamieszanie, wygłosił kilka oświadczeń. Trzeba powiedzieć, że Bayern zachował się bardzo dobrze i profesjonalnie. Lewandowski zrobił klubowi wielką przysługę swoimi wypowiedziami. Bez nich pewnie nigdy nie osiągnięto by za niego takiej ceny. Choć odejście Lewandowskiego jest nieprzyjemne, to wyświadczył Bayernowi przysługę – stwierdził Niemiec. 

O tym, kto zrobił lepszy interes na odejściu Lewandowskiego powinniśmy przekonać się w trakcie najbliższego sezonu. Bawarczycy od tego czasu rozegrali dwa sparingi. Pierwszy z nich zakończył się wysokim zwycięstwem nad D.C. United 6:2. W drugim Bawarczycy ulegli Manchesterowi City 0:1. Nie udało im się wówczas zanotować nawet jednego celnego strzału na bramkę rywali.

Czytaj: Xavi odbył ważną rozmowę z napastnikiem

Komentarze