Iker Muniain
Iker Muniain PressFocus

Zdecydował jeden gol, czarna seria Elche CF trwa

W Primera Division Athletic Bilbao wygrał z Elche CF 1:0 (1:0). Jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie zdobył Iker Muniain. Dzięki tej wiktorii gospodarze awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Goście, którzy nie wygrali żadnego z dziesięciu poprzednich spotkań ligowych, są na 17. lokacie.

Faworytami meczu byli gospodarze, ponieważ rywale nie wygrali w lidze od 23 października 2020 roku. Athletic Bilbao chciał zatem wykorzystać ten fakt i zanotować szósty triumf w tym sezonie Primera Division.

Baskowie wyszli na prowadzenie w 25. minucie niedzielnej potyczki. Oscar De Marcos dograł z prawej strony pola karnego, Iker Muniain zdołał sięgnąć piłkę prawą nogą i pokonał golkipera Elche CF.

W 72. minucie Athletic Bilbao mógł prowadzić już dwoma trafieniami. Inaki Williams zdecydował się na uderzenie, ale ostatecznie jego strzał odbił się od słupka bramki strzeżonej przez Edgara Badię. Kilka minut potem okazję miał Yuri Berchiche, lecz uderzył ponad poprzeczką.

Finalnie wynik tej konfrontacji nie uległ już zmianie i Baskowie pokonali Elche CF 1:0. W tym momencie Athletic Bilbao ma 21 punktów. Goście pozostali przy 16 oczkach.