Zdobywca Złotej Piłki może zostać trenerem Espanyolu

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro fot. PressFocus

Fabio Cannavaro, według najnowszych informacji mediów może wkrótce trafić do La Liga. Były zawodnik między innymi Realu Madryt i Juventusu jest jednym z kandydatów na stanowisko trenera Espanyolu, podaje CalcioMercato.com.

  • Niepewny swojej przyszłości w Espanyolu jest Vincente Moreno
  • Następcą 47-latka może zostać Fabio Cannavaro, twierdzi CalcioMercato.com
  • Włoch aktualnie pozostaje bez pracy po rozwiązaniu umowy z Chińską Federacją Piłki Nożnej w kwietniu 2019 roku

Cannavaro kandydatem na trenera Espanyolu

Fabio Cannavaro, jeszcze kilka miesięcy temu był łączony z pracą w reprezentacji Polski. Włoch był kandydatem do zastąpienia Paulo Sousy. Nawet pojawił się w Polsce, aby przeprowadzić rozmowy z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Ostatecznie wybór sternika polskiej piłki padł na Czesława Michniewicza.

Cannavaro natomiast wciąż pozostaje bez pracy. Niewykluczone jednak, że niebawem sytuacja ulegnie zmianie. CalcioMercato.com sugeruje, że włoski trener może objąć stery nad jednym z klubów La Liga. Zdobywca Złotej Piłki jest kandydatem na stanowisko szkoleniowca Espanyolu.

Katalończycy po powrocie do najwyższej klasy rozgrywko w Hiszpanii cieszą się ze spokojnego utrzymana. Na kilka spotkań przed końcem sezonu Espanyol plasuje się na 13. miejscu w tabeli, mając dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Sternicy klubu mają jednak większe ambicje.

Fakt, że władze Espanyolu wychodzą z założenia, że Espanyol stać na więcej, to niepewny swojej przyszłości jest Vicente Moreno. Stąd pomysł, że może go zastąpić Cannavaro. 48-letni trener jak na razie pracował głównie w Azji, gdzie miał okazję prowadzić takie chińskie ekipy jak: TJ Quanjian, czy GZ Evergrande.

Czytaj więcej: Real Madryt uzgodnił wszystkie warunki w sprawie solidnego wzmocnienia

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze