Zico: Messi dorównuje Maradonie, ale Pele i tak jest najlepszy

Leo Messi w trakcie trwającej kampanii należy do pierwszoplanowych postaci FC Barcelony. Argentyńczyk ma już na swoim koncie 15 trafień i jest na dobrej drodze do tego, aby po raz ósmy z rzędu zdobyć w jednym sezonie przynajmniej 30 bramek. Tymczasem na temat zawodnika głos zabrał Zico.

Czytaj dalej…

– Messi jest blisko Maradony, ale jeszcze nie przewyższył go – powiedział Brazylijczyk pracujący obecnie jako dyrektor sportowy w Kashima Antlers w rozmowie z OmniSport.

– Moim zdaniem nie można Messiego porównywać z Pele, z kolei Maradona jest cały czas przed tym zawodnikiem, biorąc pod uwagę najlepszych piłkarzy w historii – dodał Zico.

– Bóg, gdy stworzył Pele, to umieścił wszystkie najważniejsze cechy w jednym ciele, czyli szybkość, siłę, impuls, technikę, zdolność kopania, prowadzenie i drybling – wyliczał 65-latek.

– Messi może i ma wszystko, co jest potrzebne do gry w piłkę na świetnym poziomie, ale nie ma sukcesów takich jak mistrzostwo świata, którymi może pochwalić się Pele – kontynuował.

– Co do Maradony to mam wrażenie, że wywierał większy wpływ na drużyny, w których grał. Nie tylko w klubach, ale i w reprezentacji potrafił brać ciężar gry na swoje plecy. Maradona zawsze wyróżniał się na wielkich imprezach, czego nie można powiedzieć o Leo – skwitował.

Komentarze