Zidane: Bale wolał nie grać

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Gareth Bale nie wystąpi w piątkowym spotkaniu Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt zmierzy się z Manchesterem City. Reprezentanta Walii w ogóle zabrakło w kadrze Królewskich na ten pojedynek. Trener Realu Zinedine Zidane przyznał podczas przedmeczowej konferencji prasowej, że jest to związane ze stanowiskiem samego piłkarza.

Czytaj dalej…

Trener Realu już w środę ogłosił nazwiska 24 zawodników, którzy udadzą się do Manchesteru na rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z piłkarzy, którego zabrakło na liście był właśnie Bale.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, trener Realu Madryt Zinedine Zidane był pytany o powody jego absencji. – Nasze relacje oparte są na szacunku między trenerem a zawodnikiem. To jest jasne. Odbyliśmy prywatną rozmowę. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że Bale wolał nie grać w tym meczu. Reszta pozostanie między nim a mną – powiedział francuski szkoleniowiec.

– Bardzo szanuję Garetha. Pewne rzeczy muszą pozostać w szatni między zawodnikami i trenerem. Gareth Bale jest zawodnikiem Realu Madryt i szanuję to. Wolał nie grać, ale to jedyna rzecz, którą mogę na ten temat powiedzieć – dodał trener Realu Madryt.

Bale odejdzie z Realu Madryt

Nie ma wątpliwości, że sytuacja reprezentanta Walii w zespole Królewskich jest skomplikowana. W ostatnim czasie Walijczyk nie mógł liczyć na regularne występy i wydaje się, że nie znajduje się już w planach Zinedine’a Zidane’a.

Władze Realu Madryt nie ukrywają, że chciałyby sprzedać zawodnika, ale będzie o to bardzo trudno. Największym problemem są bowiem oczekiwania finansowe i stanowisko samego Bale’a. Walijczyk, którego obowiązuje jeszcze dwuletnia umowa, ma zapewnione w Realu wysokie wynagrodzenie, którego prawdopodobnie nie otrzymałby w chwili obecnej od żadnego innego klubu na świecie. Zawodnik nie zamierza iść w tej kwestii na ustępstwa i jednocześnie zapewnia, że jest szczęśliwy w Madrycie i nie myśli o odejściu z klubu.

Komentarze