Zidane: będziemy jeszcze przegrywać

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Real Madryt w środowy wieczór odniósł szóste zwycięstwo z rzędu, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Królewscy tym samym w bardzo dobrych humorach mogą udać się na święta.

Królewscy tym razem znaleźli sposób na pokonanie Granady, która sprawiła im, szczególnie w pierwszej połowie, sporo problemów. Po przerwie do bramki rywali trafiali Casemiro i Karim Benzema. – Wykonaliśmy ciężką pracę. To było bardzo skomplikowane spotkanie. Naciskali nas wysoko, pierwsza połowa była trudna, natomiast w drugiej graliśmy lepiej. Nie było łatwo, ale zasłużyliśmy na zwycięstwo – mówił po zakończeniu spotkania francuski szkoleniowiec. – W drugiej połowie odbieraliśmy więcej piłek. W pierwszej połowie wygrywali pojedynki i utrudniali nam życie. Wygraliśmy z dobrym zespołem, co potwierdzają jego wyniki. Musisz być szczęśliwy, gdy wygrywasz sześć kolejnych spotkań – dodał Zidane, cytowany przez AS.

Królewscy nie zamierzają na tym poprzestawać. Szkoleniowiec ma nadzieję, że w następnych tygodniach zespół nadal będzie pracował, tak jak dotychczas. – Nadal będziemy kontynuować naszą pracę. Jesteśmy zadowoleni z sześciu kolejnych zwycięstw. Musimy nadal walczyć, tak jak do tej pory. To wszystko, o co proszę. Teraz czekają nas dwa lub trzy dni odpoczynku z rodziną, a później wracamy do pracy – kontynuował.

Zidane zdaje sobie sprawę, że zwycięska seria nie będzie trwała wiecznie. – Zawodnicy wiedzą, że przeżywamy w meczach trudne momenty, ale dobrze się do nich przygotowujemy. Będziemy jeszcze przegrywać, ale oczywiście zawsze będziemy starać się o zwycięstwo. Od czasu do czasu przydarzą się nam potknięcia, ale teraz musimy być zadowoleni z sześciu kolejnych wygranych. Jestem zadowolony z moim zawodników i wszystkim im gratulują. Muszą być zadowoleni z tego, co dokonali – mówił Zidane.

Komentarze