Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Zidane chwali drużynę po wygranej z Celtą

Real Madryt odniósł w sobotę jedenaste zwycięstwo w tym sezonie, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w tabeli La Liga. Królewscy na własnym boisku pokonali 2:0 Celtę Vigo, a zadowolenia z wygranej nie krył trener Zinedine Zidane. – To był kompletny występ – powiedział Francuz po końcowym gwizdku sędziego.

Real już w piątej minucie wyszedł na prowadzenie, po tym jak do siatki rywali trafił Lucas Vazquez. W drugiej połowie Królewscy podwyższyli na 2:0 po strzale Marco Asensio.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a mieli pełną kontrolę nad spotkanie, z czego zadowolenia nie krył sam szkoleniowiec. – To był kompletny występ, od pierwszej do ostatniej minuty. Wiemy, że musimy wygrywać każdy mecz i nie jest to łatwe, ale zawodnicy to robią i jestem z nich bardzo zadowolony – powiedział Zidane, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dla Królewskich była to szósta wygrana w siedmiu ostatnich kolejkach. – Idziemy w dobrym kierunku, wykonujemy dobrą pracę i musimy to utrzymać. Byliśmy bardzo zdyscyplinowani w ofensywie i defensywie, z piłką i bez niej. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, ale przed nami jeszcze długa droga – mówił szkoleniowiec.

Pochwały dla Lucasa Vazqueza i Nacho Fernandeza

Ze świetnej strony w sobotnim meczu zaprezentował się Lucas Vazquez, który nie tylko sam wpisał się na listę strzelców, ale zapisał również asystę przy drugiej bramce. – Lucas wykonuję świetną pracę. Jest bardzo solidnym zawodnikiem i bardzo ważnym dla Realu. Na boisku zawsze daje z siebie wszystko – dodał Zidane.

Francuski trener słów pochwał na szczędził również w kierunku Nacho Fernandeza. Obrońca po raz kolejny zastąpił na środku defensywy Sergio Ramosa i wywiązał się ze swojego zadania perfekcyjnie.  – Całe życie był profesjonalistą i jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Za każdym razem, kiedy gra, wykonuje świetną robotę i dzisiaj potwierdził to ponownie. Nie zaskoczył mnie swoim występem. Jestem zadowolony z niego i całego zespołu, ponieważ zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty – powiedział Zidane.

W następnej kolejce Real Madryt zmierzy się na wyjeździe z Osasuną Pampeluna, a mecz odbędzie się 9 stycznia.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. stycznia 2021 20:56.