Zidane chwali Viniciusa i Rodrygo

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

– Jestem zadowolony z bramek Viniciusa i Rodrigo. Było widać, jak są bardzo podekscytowani strzeleniem goli na Bernabeu – powiedział trener Realu Madryt Zinedine Zidane po wygranym 2:0 meczu z Osasuną Pampeluna.

Czytaj dalej…

 Najważniejsze jest to, co robimy od dłuższego czasu. Wszystko wymaga czas. Jesteśmy na szczycie, ale to nic nie oznacza. Ważne jest to, abyśmy to kontynuowali. Musimy wierzyć w to, co robimy i pracować z tą samą energią. Będą trudne chwile w trakcie sezonu, ale dzisiaj musimy być szczęśliwy – powiedział francuski szkoleniowiec.

– Z dnia na dzień się poprawiamy i chcemy być zwartym zespołem, grać agresywnie. Kiedy stracimy piłkę, wszyscy muszą chcieć ją odzyskać. Kiedy jesteśmy przy piłce, wiemy jakimi umiejętnościami dysponujemy w zespole – dodał.

W meczu z Osasuną Zidane dał szansę występu wielu zawodnikom, którzy dotychczas nie grali regularnie. – Mam wielką wiarę w swoją drużynę, mam naprawdę dobrych zawodników i to pokazali. Wprowadziliśmy pewne zmiany, ale ci, którzy zagrali pokazali, że są gotowi. Kiedy będą mieli okazję zagrać, muszą być gotowi, wyjść i zagrać. To zrobili tego wieczoru. W tym meczu zrobiliśmy wiele dobrych rzeczy i jestem tym zachwycony – dodał.

Bramki dla Realu padały po strzałach Viniciusa Juniora i Rodrygo. – Jestem z nich zadowolony. Czasami zapominamy, że mają tylko 18 lat. Widzieliśmy, jak bardzo byli podekscytowani zdobyciem goli na Bernabeu. Najbardziej cieszył mnie sposób, w jaki kontrolowali piłkę, a bieg Rodrigo prowadzący do gola był niesamowity – powiedział Zidane.

Komentarze