Zidane: moja przyszłość? Zobaczymy, co się wydarzy

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane Pressfocus

Jeszcze przed ostatnim meczem sezonu, w Hiszpanii rozpoczęły się dywagacje, czy aby nie jest to ostatni sezon Zinedine’a Zidane’a na ławce trenerskiej Królewskich. Według madryckich mediów, Francuz odejdzie z klubu wraz z końcem czerwca, jednak sam zainteresowany jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Zinedine Zidane walczył do samego końca

Sezon 2020/21 nie był łatwy dla nikogo, a przede wszystkim dla Realu Madryt. Ponad 50 absencji spowodowanych urazami wymusiła na Zidane dodatkowych rozwiązań. Sięganie po młodych graczy z Castilli pomogło utrzymać zespół w wyścigu o tytuł La Liga oraz powalczyć o finał Ligi Mistrzów. Momentami można było odnieść wrażenie, że niejeden by się już po prostu poddał. Natomiast Real Madryt ciągle szedł do przodu i w 38. kolejce rzutem na taśmę pokonał jeszcze Villarreal (2:1), potwierdzając swoje aspiracje w walce o mistrzostwo Hiszpanii, aż do ostatnich sekund rywalizacji.

Przez wiele miesięcy Zinedine Zidane nie zważał jednak na to, o czym dyskutowano w mediach i każdego dnia starał się wyciągać ze swoich podopiecznych maksimum ich możliwości. Piłkarze w pomeczowych wywiadach nie raz mówili o trudach, z jakimi muszą się mierzyć, ale podczas pracy z francuskim trenerem wszystko przychodziło łatwiej.

I tak pomimo wielu przeciwności losu, Królewscy zakończyli sezon na pozycji wicelidera, nie przegrywając żadnego meczu w lidze od końca stycznia. Trzeba przyznać, że wynik, który osiągnął 48-latek w tym roku i tak przewyższył możliwości samej drużyny i zapewne oczekiwania niektórych kibiców.

Co z przyszłością Francuza?

Na pomeczowej konferencji nie mogło zabraknąć pytań odnośnie przyszłości francuskiego trenera w Madrycie. Wówczas Zinedine Zidane wolał skupić się na gratulacjach dla Atletico oraz podziękował za wytrwałość swoim zawodników. Natomiast zdradził tylko, że za kilka dni zasiądzie do rozmów z Florentino Perezem, po których dowiemy się o ostatecznej decyzji władz.

Musimy pogratulować Atletico, które zasługiwało na mistrzostwo. Dla mnie najważniejsze jest to, co zrobili zawodnicy Realu Madryt. Myślę, że każdy może być z nich dumny, ponieważ dali z siebie wszystko. Za chwilę zobaczymy, co się wydarzy. Nie tylko ze mną, ale ze wszystkim, co klub planuje na następny rok. Musimy być spokojni i za kilka dni o tym ponownie porozmawiamy – wyznał Zidane.

Komentarze