Zidane: Musiałem coś zmienić w przerwie

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Realu Madryt Zinedine Zidane stwierdził, że jego drużyna zasłużyła na zdobycie trzech punktów w sobotnich derbach z Atletico. Przyznał również, że był niezadowolony z postawy zespołu w pierwszej połowie, czego efektem było dokonanie dwóch zmian w przerwie.

Czytaj dalej…

– Nie byłem zadowolony z tego, co widziałem na boisku, ale nie jest to odpowiedzialność zawodników, tylko moja. Nie podobało mi się, jak to wyglądało i w końcu zmieniłem Isco i Kroosa, ale mogli to być równie dobrze dwaj inni zawodnicy. Musieliśmy coś zmienić. Zrobiliśmy to w przerwie i zaczęliśmy lepiej otwierać boisko, wyżej atakować, wyglądało to po prostu lepiej. Ja biorę na siebie odpowiedzialność za pierwszą połowę – powiedział Zidane.

– Wszyscy jesteśmy tutaj po to, by robić to samo. Zmiany zmienił grę, ale nie lubię zdejmować dwóch zawodników w przerwie. Musiałem jednak coś zrobić, zrobiliśmy to i tyle. W drugiej połowie zmieniliśmy nasze nastawienie, zwiększyliśmy intensywność we wszystkim, co robiliśmy. Atletico grało bardzo dobrze w pierwszej połowie, a my to zrobiliśmy w drugiej. To jest zasłużone zwycięstwo i trzy punkty – kontynuował szkoleniowiec Królewskich.

– Wiemy, że derby zawsze są wyjątkowe i bardzo trudne. Mieliśmy problemy, ale tego należy się spodziewać przeciwko zespołowi, który broni się bardzo dobrze pod każdym względem. Ostatecznie zdobyliśmy jednak trzy punkty. Jesteśmy z nich zadowoleni, ale nie są one warte więcej niż trzy punkty w jakimkolwiek inny meczu – dodał.

Komentarze