Zidane o nowym systemie: musieliśmy się dostosować

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Real Madryt we wtorkowy wieczór odrobił zaległości z pierwszej kolejki. Królewscy na własnym stadionie wygrali 2:0 z Getafe, grając w tym meczu nietypowym dla siebie ustawieniem z trzema środkowymi obrońcami.

Mistrzowie Hiszpanii spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli w drugiej połowie. Wówczas do bramki rywali trafili Karim Benzema i Ferland Mendy.

– Użyliśmy tego systemu, aby dostosować się do sytuacji, w której wielu naszych zawodników było wyłączonych z gry. Dobrze sobie z tym poradziliśmy, choć nie pracowaliśmy nad tym zbyt wiele. Cieszę się, że zawodnicy zagrali naprawdę dobrze w defensywie. Nasza postawa w tym aspekcie była wzorowa – powiedział Zidane.

Dzięki tej wygranej Real Madryt zmniejszył do pięciu punktów stratę do prowadzącego w tabeli Atletico Madryt. Należy jednak pamiętać, że drużyna Diego Simeone ma do rozegrania dwa spotkania więcej.

– Zajmujemy się tylko sobą. Mamy do zdobycia jeszcze 48 punktów i zamierzamy skupić się tylko na sobie. Musimy walczyć, ciężko pracować i nie patrzeć na to, co robią inni. Odnieśliśmy ważne zwycięstwo, już drugie z rzędu, czego wszyscy potrzebowaliśmy – kontynuował francuski szkoleniowiec.

– Nie sądzę, aby kibice Realu uważali, że nie zdobędziemy mistrzostwa. Oni zawsze wierzą, że możemy odwrócić bieg wydarzeń. Właśnie to postaramy się zrobić, mimo że może to być trudne. Wierzymy w siebie. Przed nami jeszcze wiele spotkań i wszystko jest jeszcze do ugrania – dodał Zidane.

Kolejne ligowe spotkanie Real Madryt rozegra w najbliższą niedzielę (14 lutego). Na własnym obiekcie podejmował będzie Valencię.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 21:16.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze