Zidane podjął decyzję ws. przyszłości

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Real Madryt do kolejnego sezonu przystąpi z nowym trenerem. Jak poinformował Fabrizio Romano Zinedine Zidane zdecydował się na odejście z klubu ze skutkiem natychmiastowym.

  • Zinedine Zidane zdecydował się na rozstanie z Realem Madryt mimo obowiązującego do czerwca 2022 roku kontraktu
  • Na decyzję Francuza wpływ miało mieć zmęczenie intensywnym sezonem

Zidane żegna się z Realem Madryt

O możliwym odejściu Zidane’a po zakończeniu sezonu 2020/21 mówiło się już od dłuższego czasu. Francuz miał taką możliwość rozważać głównie ze względu na zmęczenie i wypalenie. Po zakończeniu trudnego sezonu zdecydował się na jej podjęcie. Tym samym nie wypełni obowiązującego do czerwca 2022 roku kontraktu z klubem. Oficjalnego potwierdzenia ze strony obu stron możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Dla francuskiego szkoleniowca był to drugi pobyt w Realu Madryt w roli trenera pierwszego zespołu. Pierwszy raz 48-latek objął drużynę w styczniu 2016 roku i prowadził ją do końca sezonu 2017/18. W tym czasie poprowadził drużynę do zdobycia jednego mistrzostwa Hiszpanii i aż trzech triumfów w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Na stanowisku trenera Królewskich wrócił w marcu 2019 roku. Rok później świętował z klubem kolejny mistrzowski tytuł, którego jednak Realowi nie udało się obronić w zakończonym niedawno sezonie. Zespół ze stolicy Hiszpanii rozgrywki La Liga zakończył na drugim miejscu w tabeli, ustępując lokalnemu rywalowi – Atletico.

Wśród kandydatów do zastąpienia Zidane’a wymieniani są Raul Gonzalez, Massimiliano Allegri, a także Antonio Conte, który w środę rozstał się z Interem Mediolan.

Komentarze