Zidane: Pokazaliśmy dobry charakter

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Realu Madryt Zinedine Zidane stwierdził, że jego drużyna pokazała dobry charakter we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Galatasaray Stambuł. Królewscy wygrali na wyjeździe skromnie 1:0.

Czytaj dalej…

– Jestem zadowolony z całego zespołu, ponieważ padło wiele słów krytyki i nie jest to łatwe. Pokazaliśmy dobry charakter. Ważne jest, aby wygrywać, gdy grasz co trzy dni. Dziś byliśmy skoncentrowani od samego początku. Mieliśmy naprawdę dobry początek, ale oni stworzyli dwie okazje. Takie rzeczy się zdarzają – powiedział Zidane.

– Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji po naprawdę dobrych akcjach i liczyłem na zdobycie drugiej, nawet trzeciej bramki. Przy wyniku 1:0 nadal wierzyli, że mogą wyrównać, ale byliśmy skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Ciężko pracowaliśmy, byliśmy mocni i to właśnie dał nam zwycięstwo – dodał szkoleniowiec.

Od pierwszej minuty we wtorkowym meczu zagrali między innymi Rodrygo i Fede Valverde. – Są w tej drużynie i podjąłem decyzję, że Rodrygo zagra. Dobrze sobie radzi i dobrze wygląda na treningach. W ustawieniu 4-3-3 jest naturalna pozycja to prawe skrzydło i jesteśmy zadowoleni z jego występ. Nic się nie zmieniło w jego sprawie. Dziś musimy skupić się na tym meczu. Jest członkiem pierwszej drużyny i może również grać dla Castilli. Dobrze się spisał i jestem zadowolony z jego występu. Będziemy musieli zobaczyć, co stanie się w następnym meczu – powiedział Zidane.

Komentarze