Zidane: Real nigdy się nie poddaje

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Realu Madryt Zinedine Zidane był zadowolony z postawy swojej drużyny w niedzielnym meczu z Valencią, który zakończył się remisem.

Czytaj dalej…

– Nigdy się nie poddajemy, zawsze chcemy więcej i w końcu zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby uzyskać remis. To jest Real Madryt, nigdy nie pozwoliliśmy, aby nasze głowy spadły i po bramce Valencii musieliśmy spróbować i doprowadzić do wyrównania. To się nam udało – powiedział Zidane.

– Po tym wszystko, co zrobiliśmy w pierwszej połowie, po prostu brakowało nam bramki. Byłoby miło, gdybyśmy ją zdobyli, biorąc pod uwagę pracę, którą wszyscy włożyli w ten mecz. To piłka nożna, 90 minut i nie można narzekać. Czasami sprzecza się z tobą, czasami zakochuje się w tobie, więc musimy zaakceptować to, co nam piłka daje – dodał.

– Chodzi o małą nagrodę. Na koniec dnia osiągnęliśmy ważny rezultat, ponieważ ważne jest, aby cały czas zdobywać punkty. Nasza pierwsza połowa była fantastyczna, mieliśmy szanse na zdobycie bramki w pierwszych 35 minutach. W ustawieniu z Kroosem, Modriciem i Valverde z łatwością wymienialiśmy pozycje, dobrze kontrolowaliśmy grę. W drugiej połowie podeszli bliżej nas, ale ważne było, aby zdobyć dziś bramkę – powiedział Zidane.

Komentarze