Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Zidane rozpoczął od wygranej

Zwycięski powrót na ławkę trenerską Realu Madryt zaliczył Zinedine Zidane – kierowani przez Francuza Królewscy poradzili sobie przed własną publicznością z Celtą Vigo. Wynik spotkania kwadrans po przerwie otworzył “odkurzony” Isco, a w 77. minucie rezultat meczu na 2:0 ustalił Gareth Bale.

Pięciu zmian po zwycięstwie nad Realem Valladolid dokonał w wyjściowej jedenastce, w swoim ponownym debiucie, Zinedine Zidane. Courtois, Reguilon, Nacho, Casemiro i Ceballos zostali zastąpieni przez Navasa, Ramosa, Marcelo, Isco i Bale’a. Dwie korekty po porażce z Betisem zarządził za to Fran Escriba – zamiast Mallo i Boudebouza mogliśmy oglądać Kevina i Sisto.

Pierwszą dogodną sytuację w 17. minucie wykreowali sobie goście – po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, kapitalną interwencją po strzale głową Gomeza popisał się Navas. Później do głosu doszli gospodarze – kwadrans przed przerwą, po ekwilibrystycznej próbie Bale’a futbolówka ostemplowała poprzeczkę, a sześć minut później, po centrze Kroosa z rzutu rożnego, niewiele pomylił się Ramos.

Nieco ponad dziesięć minut po przerwie, futbolówka znalazła się w siatce Celty – gol Modricia nie został jednak uznany, albowiem po wideoweryfikacji, arbiter odgwizdał spalonego. W 62. minucie było już jednak 1:0 – piłkę wzdłuż bramki posłał Benzema, a z kilku metrów do siatki wpakował ją Isco.

Królewscy zwycięski powrót Zinedine Zidane’a przypieczętowali niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry – Marcelo zagrał do wbiegającego w pole karne Bale’a, który strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki, obijając po drodze słupek.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie, Real Madryt zbliżył się do drugiego Atletico na odległość dwóch punktów, ale należy pamiętać o tym, że Los Colchoneros mają jeszcze przed sobą swój mecz 28. kolejki z Bilbao. W następnej serii gier, piłkarze Zidane’a zmierzą się z Hueską, natomiast znajdująca się w strefie spadkowej Celta podejmie Villarreal.

Real Madryt – Celta Vigo 2:0 (0:0)