Zidane w izolacji przez koronawirusa

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Zinedine Zidane nie przeprowadził czwartkowego treningu z Realem Madryt. Po kontakcie z osobą zakażoną pozostaje w izolacji.

Trener Realu Madryt znajduje się w doskonałej kondycji, ale zgodnie z protokołem LaLiga nie poprowadził w czwartkowy poranek sesji treningowej. Czeka na wyniki testu PCR.

Zinedine Zidane udał się do Valdebebas z samego rana. W ośrodku treningowym przeszedł, wraz z resztą zespołu, testy PCR przed sobotnim meczem z Osasuną Pampeluna. Dodatkowo, jako jedyny, został również poddany szybkiemu testowi antygenowemu, którego wynik okazał się ujemny. Klub nie otrzyma wyników wspomnianych testów PCR co najmniej do czwartkowego wieczoru.

Dopóki francuski szkoleniowiec nie pozna wyniku tychże, musi pozostać odizolowany i nie utrzymywać kontaktu z zespołem. Jeżeli uzyska wynik ujemny, władze LaLiga podejmą decyzję, czy upoważnić Zidane’a do normalnego wykonywania swoich obowiązków. Niewykluczone, że trener Królewskich nie będzie mógł zasiąść na ławce w spotkaniu z Osasuną, a także w trakcie półfinałowego pojedynku Superpucharu Hiszpanii z Athletikiem. Ten odbędzie się w czwartek.

Nie jest to pierwszy przypadek styczności zespołu Realu Madryt z koronawirusem. Odkąd Hiszpania wróciła do gry w piłkę, już pięciu piłkarzy przechodziło przez kwarantannę. Pierwszym z nich był Mariano Diaz, jeszcze w końcówce zeszłego sezonu. W obecnej kampanii mecze z powodu pozytywnych wyników testów opuścili już Eder Militao, Casemiro, Eden Hazard i Luka Jović.

Komentarze